Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'nın batısı ve Kıyı Ege ile öğle saatlerinden sonra Antalya, gece saatlerinde Isparta çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Kırklareli çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Sabah saatlerinde iç ve doğu bölgelerde, gece saatlerinde doğu bölgelerde yer yer pus ve sis hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI :Kuzey ve iç bölgelerde 3 ila 5 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Genellikle güney ve güneybatı, yurdun güneydoğu kesimlerinde güney ve doğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın doğusu, İç Ege, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ile Karadeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli olarak (30-60 km/s), Marmara'nın batısı ve Kıyı Ege'de kısa süreli fırtına şeklinde (50-80 km/s) esmesi bekleniyor.
UYARILAR
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların Kırklareli çevrelerinde kuvvetli olması (20-50 kg/metrekare) beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (su baskını, ulaşımda aksamalar, vb) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın, güney ve güneybatı yönlerden Marmara'nın doğusu, İç Ege, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ile Karadeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli olarak (30-60 km/s), Marmara'nın batısı ve Kıyı Ege'de kısa süreli fırtına şeklinde (50-80 km/s) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, vb) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
ÇIĞ TEHLİKESİ: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda yüksek kar örtüsüne sahip eğimli alanlarda çığ tehlikesi riski bulunduğundan yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.


BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve Çanakkale çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Kırklareli çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Sabah saatlerinde bölgenin doğusunda yer yer pus hadisesi görüleceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; güney ve güneybatı yönlerden bölgenin doğusunda kuvvetli olarak (30-60 km/s), bölgenin batısında yer yer kısa süreli fırtına şeklinde (50-80 km/s) esmesi bekleniyor.
BURSA 16
ISTANBUL 15
KIRKLARELI 15
KOCAELI 16
EGE
Parçalı ve çok bulutlu, Kıyı Ege'nin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus hadisesi bekleniyor. Rüzgarın; İç Ege'de güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli olarak (30-60 km/s), Kıyı Ege'de güney ve güneydoğu yönlerden kısa süreli fırtına fırtına (50-80 km/s) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.
A.KARAHISAR 10
IZMIR 16
MANISA 15
UŞAK 9
AKDENİZ
Doğu Akdeniz'in az bulutlu, Batı Akdeniz'in parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Antalya, gece saatlerinde Isparta çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
ADANA 16
ANTALYA 15
MERSİN 16
OSMANİYE 16
İÇ ANADOLU
Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgarın, öğle saatlerinden sonra bölgenin kuzeybatısında yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/s) eseceği tahmin ediliyor.
ANKARA 10
CANKIRI 9
ESKISEHIR 9
KONYA 11
BATI KARADENİZ
Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgarın, öğle saatlerinden sonra yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/s) eseceği bekleniyor.
BOLU 9
DÜZCE 12
SİNOP 16
ZONGULDAK 15
ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgarın, öğle saatlerinden sonra bölgenin iç kesimlerinde yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/s) eseceği tahmin ediliyor.
AMASYA 12
ÇORUM 9
SAMSUN 16
TRABZON 14
DOĞU ANADOLU
Az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.
ERZURUM 0
KARS -3
MALATYA 8
VAN 3
GÜNEYDOĞU ANADOLU
Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.
DIYARBAKIR 10
GAZIANTEP 9
SIIRT 9
ŞANLIURFA 12
DENİZLERDE HAVA
Ege'de kuvvetli fırtına, Marmara'da fırtına, Batı Karadeniz'in batısında fırtınamsı rüzgar bekleniyor.
KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Batı Karadeniz'in batısı yağmurlu, Rüzgar: Güney ve güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/s), Batı Karadeniz'in batısında güney ve güneybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/s), akşam saatlerinden sonra 4 ila 6 (30-50 km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Batı Karadeniz'in batısında 2,0 ila 3,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
MARMARA Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu, batısı yağmurlu, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 6 ila 8 (50-70 km/s), öğle saatlerinden sonra 5 ila 7 (40-60 km/s) kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m, sabah saatlerinde 3,0 ila 4,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
EGE Hava Durumu: Çok bulutlu, sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de güney ve güneybatı, akşam saatlerinden sonra güney ve güneydoğudan 7 ila 9 (60-90 km/s); Güney Ege'de güney ve güneydoğudan 5 ila 7 (40-60 km/s), öğle saatlerinden itibaren 6 ila 8 (50-70 km/s), akşam saatlerinden sonra 7 ila 9 (60-90 km/s) kuvvetinde, Dalga 4,0 ila 5,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu, batısı sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de güney ve güneydoğu, Doğu Akdeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/s), öğle saatlerinden itibaren 3 ila 5 (20-40 km/s), akşam saatlerinden sonra 4 ila 6 (30-50 km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, akşam saatlerinden sonra 1,5 ila 2,5m; Görüş: İyi, yağış anında orta.
VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/s) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m, Görüş: İyi.