Bütün şehitlerimiz gibi Düzceli Cihan da onuruyla, şerefiyle aramızdan ayrıldı. Vatan topraklarının bütünlüğünden, milli birliğimizden huzursuz olan çevrelerin alçak piyonları tarafından saldırıya uğradı ve şehitlik mertebesine geçti. 

Şehit Cihan Aksarı’nın babası Cemal Aksarı, şehit haberini alır almaz, bir yıl önce vefat eden şehidin dedesi Fehmi Aksarı’nın mezarını ziyaret etti. Baba Aksarı şehidin abisine ‘Dedene müjde vermeye gidelim’ dedi.

O güçlü dağ gibi babalar; ne kadar duygusal ve ne kadar hassaslar. Şehit Cihan Aksarı’nın babası, neden haberi alınca kendi babasına yani Cihan’ın dedesine gitmek istedi? Cihanın babası hem kendi babasına müjde vermek istedi, hem de ona sığınmak istedi, dayanmak istedi, ondan güç almak istedi. Çünkü bütün babalar güçlüdür, mezarda da olsa güçlüdür, limandır, güven verir, güç verir, huzur verir. Ve her baba aynı zamanda bir evlattır, kaç yaşında olursa olsun evlattır.  Hayatının en zor anında o babasına koştu. Cihan da diğer şehit kardeşleri gibi baba ocağına, ana ve babasına gelmek üzere Van’dan yola çıktı. Şehit ana babaları üzgün, acı çekiyor ya terörist ana babaları.

Bu lanet olası alçak PKK terör örgütü bizim daha dünyayı görmemiş, Cihanımız gibi  tertemiz nice vatan evlatlarımızı toprağa düşürürken, ailelerin içini yakarken doğuda da gençleri kandırarak, kaçırarak dağa götürüyor. Bu gibi çalışmalarıyla oradaki ailelere de huzur vermiyorlar. Yoğunlukla doğuda olmak üzere küçücük çocukların, gençlerin beynini yıkayıp onlardan bir kalleş yaratıyor. O bölgede yaşayan dostlarımdan aldığım bilgilerden birisini paylaşayım: Hakkari Yüksekova’da lise öğrencileri dağdaki teröristler için kutlama yapmak, eğlenmek üzere Hakkari’de bir tepede topluyorlar. Ve o tepede nasıl bir kutlama yapılıyor, o çocuklara neler anlatılıyorsa, her yıl 100 -150 öğrenci arkasına bile bakmadan, ailelerine hiç bir şey söylemeden, kutlamadan sonra şarkılar türkülerle dağa çıkıyorlar. Sonrası malum; okullarını bırakıp, ölmeye gidiyorlar. 15 yaşında kız çocuklarının dağa çıktığını biliyoruz. Oradaki babalar da endişeli, korkuyor benim çocuğum da mı dağa çıkacak diye? Bu yaptıkları gençlere yönelik sinsi hareketlerden sadece bir tanesi.

Henüz muhakemenin, kişiliğin oturmadığı, soyut zekânın en hızlı geliştiği bir ideolojiye kapılıp gitmeye en yatkın oldukları ve istekli oldukları, kandırılmaya müsait oldukları bir dönemde vatana ihanet normalleştirilerek, süslenerek içlerine yerleştirilen bu gençler dağa götürülüyor. Sonra yurdun o gençleri zalim, vatan haini ve kalleş oluyor.  Vatanın masum, temiz, garip, çalışkan, yürekli, vatanı için kurban olmayı göze almış Cihan gibi evlatlarını öldürüyor. Ki bu evlatlar o hainlerin de ana-babaları rahat uyusun, kardeşleri okula gitsin, eğitimli ve kültürlü olsun, vatanlarında insan gibi bir hayat yaşayabilsin diye kendini kurban ediyor.  

Peki neden böyle oluyor? Kimin ne çıkarı var bu iğrenç senaryoda? Senaryo diyorum çünkü sahiden bir senaryo. Ortada senarist/ler ve oyuncular var. Vatan bütünlüğüne saldıran, dağdaki, sokaklardaki çatışmaları tetikleyenler var. Birde harekete geçen yani kullanılan oyuncular var. Bizim askerimiz, devletimiz de mecburen saldırıya cevap veriyor ve senaryonun içine çekiliyor.

PKK, kandil ve alenen nerede durduğu ne yaptığı herkesçe bilinse de kendini inkar eden onların siyasi kanadı, her kılığa giren omurgasız paralel yapı, ülke huzurunu ve vatan bütünlüğünü önceleyeceği yerde romantik hayaller kuran hükümeti devirmek uğruna düşmanların ekmeğine yağ süren, bal süren bir takım siyasi partiler ve bütün bunların uzantıları olan; cumhur başkanı ve hükümetle kafayı bulmuş adeta sarhoş olmuş yoğurdum ekşi diyemeyen medya kuruluşları. Bütün bunları destekleyen, etkileyen, programlayan, arkasında ya da önünde duran, Türkiye Cumhuriyeti’nin güçlenmesini, büyümesini, 2023’ü görmesini, Orta doğuda barış için çalışmasını istemeyen, çatışmalarımızdan zevk alan dış güçler.

2023’te neler olacak? Malum Lozan Anlaşmasının süresi dolacak. Ülkemiz yeraltı ve yerüstü kaynaklarının tamamını devreye sokacak, 2023 hedeflerini gerçekleştirmiş 100 yaşında bir süper güce dönüşecek. Bu diğer dünya ülkeleri için oldukça can sıkıcı değil mi? O zaman Ortadoğu da at oynatamayacaklar mesela. Ah onlar bunu nasıl elleri kolları bağlı seyretsinler. Elbette boş durmayacaklar. Ve piyonlarını devreye sokacaklar. Bu piyonları Yeni Şafak gazetesinde gördüğüm bir karikatürle de ifade etmek istiyorum.

/

Bir kurtuluş savaşı yaşadığını zanneden zavallı PKK yapılanması, Türkiye’yi bölüp bir Kürt devleti kursa ne olacak, Kürt kardeşlerimiz bunları düşünüyor mu acaba? Kürtler hangi ülkelerin kucağına düşecek mesela? Ben eminim Filistin halkı gibi yok edilmek amacıyla acımasızca katledilecekler. Yedirirler mi Kürt kardeşlerimize bizim zengin kaynaklarımızı, değerli topraklarımızı? Bugün onları Türkiye Cumhuriyetine karşı kullanıp koparmayı hedefleyenler, yarın onları başıboş mu bırakacak? Elbette köle gibi kullanacaklar. Çok mu zor onları oyuncağa çevirmek? Birisi kullanmaya, diğeri kullanılmaya, kumanda edilmeye alışmış olacak böyle bir durumda. Ama rahat olmalı Kürt kardeşlerimiz, hiçbir zaman bu olmayacak.

Çünkü benim vatanımda anababalar çok Cihanlar yetiştiriyor. Boşuna söylemiyoruz birliğimizin, bütünlüğümüzün düşmanlarına: “2 Cihan bir olsanız 1 Cihan etmezsiniz” diye. Düzce’li Cihan’ın şahsında tüm şehitlerimize borçluyuz bayrağımızın şerefle dalgalanmasını. Onların sayesinde Türkiye Cumhuriyeti bakidir, baki kalacak ve hepimizin ortak vatanı olmaya devam edecek.

Umutla, Barışla

PKK, paralel yapılanma, PKK’nın siyasi uzantısı olan HDP, HDP’nin başarısını adeta kendi başarısı addedip ve ancak bu yolla hayallerine kavuşacağını düşünerek 7 Haziran seçimlerini halaylarla kutlayan, sevinçten ne yapacağını şaşıran, hükümet gitsin de ben iktidar yüzü göreyim de vatan ne olursa olsun, bakarız bir çaresine der gibi hareket eden siyasi partiler.

Lütfen hayallerinizi kendi gücünüzle, tek başımıza gerçekleştirin. Öz değerlerinize sahip çıkın, soylu bir duruş sergileyin. Tekbaşımıza tekbaşımıza diyorsanız diğer partilerle el ele verin birlikte hareket edin. Ama vatanın çıkarlarını harcamadan, sokak çatışmalarını desteklemeden, hükümete, cumhurbaşkanına karşı duruyor diye önünüze geleni kucaklamadan. İftira atmayın, yalan söylemeyin. Şıracının şahidi bozacı oyununu oynamayın. Misal vatan kan ağlıyor, cumhurbaşkanı canlı yayında konuşuyor ve konuşmasında “A” diyor. Siz “Z” dedi diyorsunuz.  E duyduk biz ne söylediğini, yalan söylüyorsunuz bazı medya kuruluşlarıyla el ele. Merak eden ve hala olayı bilmeyenlere ispatı: Cumhurbaşkanımızın Hakkari’deki terör saldırısıyla ilgili canlı yayın konuşmasını dinlesin. Youtube’dan “İki yalanın hikâyesi” videosunu izlesin. Bunlarla mı uğraşacağız, bunları mı konuşacağız. Vaktimiz yok, zaman kaybetmeyelim. Bu ülke daha fazla şehit vermesin.

Düşüncelerimi, bildiklerimi ifade etmek zorundayım çünkü benim vatanım bazı kesimlerin kirli hesapları yüzünden kan ağlıyor, seyredecek değilim. Milli birliğimizi, huzurumuzu çok iyi korusak, kimsenin kanı dökülmese, insan haklarını ve ülke çıkarlarını garanti ettikten sonra kişisel çıkarlarımız için aramızda mücadele versek ama ülkemizin zayıflamasını isteyenleri sevindirmeden. Yudumda hiç kimse bir maşa olacak kadar alçalmasa. Ülkemde her insan yüksek bir ruhla yaşasa, her ne görevi ifa ediyorsa en iyisini yapsa. Ve sonuç olarak da ülkemiz huzurlu, bilimde, sanatta, sporda, ekonomide, askeri güçte ve birçok alanda en üst seviyeye ulaşmış müreffeh sınırlarda varlığına devam etse her daim diye bir dilekte bulundum, umut ettim.

Umutla, barışla…