22-30 Nisan tarihleri arasında, Beykoz sahilindeki 2100 metrekarelik kapalı alanda gerçekleştirilecek olan 3. Beykoz Çocuk Kitapları Fuarı’na bu yıl ülkemizin önde gelen 75 çocuk yayıncısı katılıyor. 

Türk edebiyatının değerli ismi, gençlik ve çocuk edebiyatı alanında en çok okunan yazarlarımızdan Gülten Dayıoğlu, bu yılki fuarın onur yazarı olarak 22 Nisan Cumartesi günü gerçekleşecek açılışta fuarda olacak. Çocuk fuarında bu yıl yenilik olarak küçük kitap dostları için sevdikleri yazarların söyleşileri var. Gülten Dayıoğlu başta olmak üzere, değerli yazarlar Şermin Çarkacı, Erol Erdoğan, İrfan Gürkan Çelebi, Melih Tuğtağ ve Bestami Yazgan fuar süresince söyleşiler gerçekleştirecekler. 3. Beykoz Çocuk Kitapları Fuarı’nda bu yıl söyleşi ve imza etkinlikleriyle toplam 75 değerli yazar ağırlanacak.

Çocuklar Eğlenerek Öğrenecekler

Bu yıl fuarda “Geleceğe Yön Verenler” başlığı altında, bilimin her sahasında keşif ve icatlarıyla insanlığa katkıda bulunan önemli şahsiyetlerden birkaçı tiyatral etkinliklerle canlandırılacak. Fuara gelen çocuklar, İbni Sina, Ali Kuşçu, Piri Reis, Einstein, Newton ve Gutenberg’i aralarında gezerken görecekler ve onların hangi alanlarda nasıl önemli işler yaptıklarını kendilerine sorarak öğrenecekler. Ayrıca fuar süresince her gün masalcı abla, palyaço ve kukla gösterileriyle eğlenecekler. 

3. Beykoz Çocuk Kitapları Fuarı süresince 150 etkinlik gerçekleştirilecek.