Yeni parti hazırlığı iddialarıyla gündeme gelen, geçtiğimiz günlerde de basında çıkan haberlerde, iftar programlarıyla sahaya ineceği belirtilen eski Başbakan ve Ak Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, İstanbul merkezli Konyalı Sanayici ve İş Adamları Derneği'nin (KONSİAD) 6. Olağan Genel Kurul ve iftarına katıldı. Burada bir konuşma yapan Davutoğlu dikkat çeken ifadeler kullandı. 

BÜTÜN MAKAMLARI ELİMİZİN TERSİYLE İTTİK

Davutoğlu, “Devlet ahlakı nedir biliriz. Ve gerektiğinde, devletimiz zarar görmesin diye nefsimizi ayaklar altına alıp bütün makamları da elimizin tersi ile ittiğimize bu millet şahittir.” diye konuştu.

ALLAH YOLUMUZU AÇIK EYLESİN

Davutoğlu iftarda yaptığı konuşmada “Gün gelir hesap günü defterler açıldığında kimin o mirasa sahip çıktığı görülür, kimin ihanet ettiği görülür. Kimin o miras için neleri terk ettiği, kimin de o mirası neredeyse ötekileştirecek şekilde şahsi menfaatler peşinde koştuğu görülür. Allah yolumuzu açık eylesin. Sadakatimiz her şeyden önce rabbimize, aziz ülkemize, necip milletimize ve kökünü kadim kültüründen alan ilkelerimizedir.” dedi. 

 

 

Kaynak: Milli Gazete