Cenab-ı ALLAH hani ayetinde diyor ya, “Gevşemeyin, hüzünlenmeyin. Eğer (gerçekten) iman etmiş kimseler iseniz üstün olan sizlersiniz.” işte bu ayetin canlı örneğini yaşadık milletçe. Milletimize vatan hainlerine karşı dirayet, cesaret ve feraset veren Yüce Allah'a şükürler olsun.         

            15 temmuzda cumhurbaşkanımız hedef alındı, Türkiye büyük millet meclisi bombalandı, vatandaşlara kurşun sıkıldı, polislerimiz, vatandaşlarımız ve askerlerimizi şehir ettiler. Türkiye'nin bağımsızlığının namusuna göz dikenlere millet cevabını verdi. Bu cevap sadece paralelci hainlere değil, paralelcilerin, vatan hainlerinin şahsında bütün Müslüman Türkiye düşmanlarına verilmiştir. Artık bütün vatan memleket düşmanları olası bir tehlikede Türk milletinin ne yapacağını gayet iyi bilmektedir. Emniyet binalarının önünde, meydanlarda, devlet kurumlarının önünde ve yollarda genci yaşlısı, kadını erkeği çoluğu çocuğu, türkü, kürdü, lazı, çerkezi, arnavutu, boşnağı, Iraklısı, Etiyopyalısı, Suriyelisi nöbet beklemektedir.          

            Aziz milletimiz tarih yazmıştır. Darbe teşebbüsüne karşı koymadaki devletle vatandaş dayanışması başarısı  göstermiştir ki, Dünya'nın en demokratik milleti biziz, Dünya'nın en medeni milleti biziz, Dünya'da kaç millet demokrasisini böylesine severek, böylesine sahiplenerek ve böylesine sarılarak müdafaa etmiştir ki?           

            Hani derler ya, verilmiş sadakamız varmış. Hakikaten de öyle. Türkiye çeşitli vesilelerle ezilen, savaşa sürüklenen, katledilen, açlıkla boğuşan ülkelere ve milletlere yardım eden alicenap bir ülke olmanın mükafatını görmüştür. Allah bizi vatan haini darbecilerden ve yardakçılarından korumuştur.

            Nacizane kanaatimce 15-16 Temmuz Demokrasi bayramı ilan edilmelidir. Bütün Dünya'da belki ilk defa böylesi bir hadise meydana gelmiştir. Diğer bütün milletler Türkiye'yi örnek almalıdır. Türkiye kurumlarıyla, sivil toplum anlayışıyla, teknolojisiyle ve bilgi birikimiyle gelişmiş bir ülke olduğunu bir kez daha göstermiştir.

            Darbe girişimine devlet ve sivil dayanışması ile karşı koymanın patenti Türkiyemize aittir. Tarih kitaplarında bütün ülkeler, ülkemizi bu şekilde anmalıdır. Devlet-Sivil toplum dayanışması adında bir kürsü kurulmalı ve bu kürsüde vatandaşlarımız diğer ülke vatandaşlarına bu olayları anlatmalıdır. Bütün bu olaylar bağlamında vatandaş olarak kanaatim odur ki bu darbe girişimi neticesinde alınması gereken kararlardan bazıları şunlar olmalıdır:

1-  İdam cezası geri gelmeli ve çıkarılan kanunlarla vatan hainlerine bu ceza uygulanmalıdır.

2-  15-16 Temmuz Demokrasi bayramı ilan edilmeli ve nasıl 8 mart Dünya kadınlar günüyle bu gün de Dünya demokrasi günü olmalıdır.

3-  Devletin içine ve finans sektörüne çöreklenmiş başta paralel örgüt mensupları olmak üzere bütün terör örgütü mensupları ayıklanmalıdır. Bundan sonra da herhangi bir terör örgütü ile bağlantısı olan kişilerin kamuya alınması engellenmelidir.

4-  Anti-darbe Müzesi kurulmalıdır. Güne ait fotoğraflardan oluşan sergiler açılmalı.

5-  Sırf bu olayları anlatan ve bununla ilgili fikir fırtınaları ve bilgi birikimi sağlayıcı enstitü veya Üniversite Kürsüsü kurulmalı.

6-  Bu olaylarda şehit olan vatandaşlarımızın , polislerimizin ve askerlerimizin ailelerine maaş bağlanmalı ve ailelerinden Devlete hizmet edebilecek nitelikte olanlara memurluk sağlanmalı.

7- Türk milleti lügatından ümitsizlik, yeis, kararsızlık, yetersizlik ve bunun gibi sözleri çıkarmalıdır.  Türk milleti bu olaylarda Dünya'nın en demokratik ve en bilinçli milleti olduğunu ispat etmiştir. Bundan sonra da Dünya'da  insanlık namına olumlu gelişmeler yaşanacaksa bu olumlu gelişmeler  bizim milletimizin öncülüğünde gerçekleşecektir İnşaAllah.

            Allah vatan hainlerine fırsat vermesin!