2014-2015 öğretim yılı Açıköğretim Fakültesi ikini üniversite kayıtları 29 Eylül 2014 tarihinde başladı. AÖF ikinci üniversite internet ve AÖF Bürosundan kayıt tarihleri 29 Eylül-17 Ekim 2014 tarihleri arasında yapılacak. AÖF Bürosundan Mazeretli kayıt tarihi ise 16-17 Ekim 2014 tarihleri arasında yapılabilecek.  Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, ikinci üniversite için kayıt yaptırmak isteyen adaylar, başvurularını http://kayit.anadolu.edu.tr adresinde “İkinci Üniversite” linkini tıklayarak yapabilecek.

2014-2015 öğretim yılı Açıköğretim (AÖF), iktisat, işletme fakültelerine ikinci üniversite kapsamında başvurulabilecek bölümler/programlar

Açıköğretim Fakültesi (AÖF) önlisans programları (Öğrenim süresi 2 yıl)

ADALET

BANKACILIK VE SİGORTACILIK

BÜRO YÖNETİMİ VE YÖNETİCİ ASİSTANLIĞI

ÇAĞRI MERKEZİ HİZMETLERİ

DIŞ TİCARET

ELEKTRİK ENERJİSİ ÜRETİM, İLETİM VE DAĞITIMI ***

EMLAK VE EMLAK YÖNETİMİ

EV İDARESİ

FOTOĞRAFÇILIK VE KAMERAMANLIK

HALKLA İLİŞKİLER VE TANITIM

İLAHİYAT

İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİ

İŞLETME YÖNETİMİ

KÜLTÜREL MİRAS VE TURİZM

LABORANT VE VETERİNER SAĞLIK *

LOJİSTİK

MARKA İLETİŞİMİ

MEDYA VE İLETİŞİM

MENKUL KIYMETLER VE SERMAYE PİYASASI

MUHASEBE VE VERGİ UYGULAMALARI

ÖZEL GÜVENLİK VE KORUMA

PERAKENDE SATIŞ VE MAĞAZA YÖNETİMİ

RADYO VE TELEVİZYON PROGRAMCILIĞI

SAĞLIK KURUMLARI İŞLETMECİLİĞİ

SOSYAL HİZMETLER *

SPOR YÖNETİMİ

TARIM

TURİZM VE OTEL İŞLETMECİLİĞİ *

TURİZM VE SEYAHAT HİZMETLERİ *

YEREL YÖNETİMLER

Açıköğretim Fakültesi (AÖF) Lisans Bölümleri (Öğrenim süresi 4 yıl)

FELSEFE

SOSYOLOJİ

TARİH

TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI

İŞLETME FAKÜLTESİ LİSANS BÖLÜMLERİ

İŞLETME

KONAKLAMA İŞLETMECİLİĞİ **

İKTİSAT FAKÜLTESİ LİSANS BÖLÜMLERİ

ÇALIŞMA EKONOMİSİ VE ENDÜSTRİ İLİŞKİLERİ

İKTİSAT

KAMU YÖNETİMİ

MALİYE

ULUSLARARASI İLİŞKİLER

* Bu programlarda zorunlu staj uygulaması bulunmaktadır.

** Bu bölümde isteğe bağlı staj uygulaması bulunmaktadır.

*** Bu programda zorunlu staj ve Eskişehir'de yapılan uygulama dersi bulunmaktadır.

AÖF ikinci üniversite kayıtları nasıl yapılacak?

AÖF ikinci üniversite kayıtları 29 Eylül- 17 Ekim tarihleri arasında  “İnternet Başvuru” ve “AÖF Bürolarından Kayıt” olmak üzere iki aşamalı olarak yapılacak. Adaylar, AÖF ikinci üniversite kaydını ilk olarak internet aracılığıyla AÖF ikinci üniversite kayıt sayfasına girerek tamamladıktan sonra, yazıcıdan internetten doldurdukları fotoğraflı başvuru formunun yazıcıdan çıktısını alarak belirtilen tarihlerde kendilerine en yakın olan AÖF bürolarına gerekli evraklarla birlikte giderek kayıtlarını yaptırabilecek.

AÖF İkinci Üniversite başvuru koşulları

-Herhangi bir yükseköğretim programından mezun olanlar ile örgün yükseköğretim kurumlarının lisans veya önlisans programlarında kayıtlı öğrenciler, aynı alanda olmamak üzere Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin lisans veya önlisans programlarından herhangi birini tercih edebilirler.

-ÖSYM'nin Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda yer alan K.K.T.C.'deki üniversitelerde okuyan öğrenciler de başvurabilirler.

-Yabancı Uyruklu Öğrenci Giriş Sınavı ile Türkiye'deki üniversitelere yerleştirilen yabancı uyruklu öğrenciler de başvuruda bulunabilirler.

-Uyruğundan biri T.C. olup yurtdışı yükseköğretim kurumlarını bitirerek Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı'ndan denklik belgesi alanlar başvurabilirler.

-Herhangi bir örgün yükseköğretim kurumundan kaydı silinenler ile herhangi bir örgün yükseköğretim programında kaydı bulunmayanlar başvuru yapamazlar.

 -Yurt dışı yükseköğretim kurumlarında halen kayıtlı olup uyruğundan biri T.C. olan öğrenciler başvuru yapamazlar.

 -Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinden mezun olanlar başvuru yapabilirler ancak, halen kayıtlı olanlar başvuru yapamazlar.

-Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri dışında başka bir üniversitede açık veya uzaktan eğitim sistemi ile öğrenim gören öğrenciler de aynı alanda olmamak üzere başvuru yapabilirler.

AÖF ikinci üniversite internet başvuruları nasıl yapılacak?

AÖF ikinci üniversitede öğrenim görmek isteyenler kayıtlarını iki aşamada yapabilecek; İnternet ve AÖF büroları aracılığıyla. AÖF ikinci üniversite internet başvuruları şu şekilde yapılacak;

Yukarıda belirtilen başvuru koşullarını taşıyorsanız 29 Eylül 2014 - 17 Ekim 2014 tarihleri içerisinde başvurunuzu AÖF ikinci üniversite başvuru linkinden yapabilirsiniz.

İnternet'ten başvuru işlemleri 17 Ekim 2014 saat 17.00'da sona erecek. Başvurunun ardından size, bilgisayarınıza indirmeniz ve yazıcı dökümünü almanız için iki sayfalık elektronik dosya verilecek. Dosyanın bir sayfası kayıt için AÖF bürosuna teslim etmeniz gereken Internet Başvuru Belgesinden, diğer sayfası bilgi amacıyla hazırlanan ve sizde kalacak olan Başvuru ve Kayıt Bilgilerinden oluşmaktadır.

Başvurunuz sonrasında bilgisayarınıza indireceğiniz ve yazıcı dökümünü alacağınız elektronik dosya PDF formatındadır. Eğer bilgisayarınızda bu dosyayı okuyacak Adobe Reader yazılımı yoksa öncelikle buraya tıklayarak yazılımı bilgisayarınıza indirip kurunuz.

AÖF ikinci üniversite kaydı için gerekli belgeler

Kayıt anında AÖF Bürosuna teslim etmek zorunda olduğunuz belgeler aşağıda listelenmiştir. Bu belgeleri kayıt anından önce mutlaka hazırlayınız. Herhangi bir belge hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için belge adının üzerini tıklayınız.

   - Öğrenim Belgesi

   - Fotoğraf

   - Internet Başvuru Belgesi

   - Fotoğraflı-İmzalı Form

   - Öğrenci Bilgi Formu

* Açıköğretim Fakültesi Özel Güvenlik ve Koruma Önlisans Programına kayıt yaptıracak adaylar ayrıca “tam teşekküllü resmî bir hastaneden, bu mesleği yapmayı engelleyecek fiziki ve ruhsal engeli olmadığını, erkek adayların 1.75m'den, bayan adayların 1.65m'den kısa olmadığını belgeleyen sağlık kurulu raporu” ile “sabıka kayıtlarının olmadığını gösteren belge” lerini kayıt için AÖF bürosuna vermeleri gerekmektedir.

Öğrenim bedellerinin bankaya ödenmesi

Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerine yeni kayıt yaptıracak öğrenciler Bakanlar Kurulu Kararı gereğince kitap, sınav hizmetleri, basılı malzemeler ve diğer hizmetler karşılığı olan ve Anadolu Üniversitesince belirlenen "Dönem Öğretim Gideri" ödemelerini 29 Eylül 2014 - 17 Ekim 2014 tarihleri arasında, kayıt için AÖF bürosuna gitmeden önce Vakıfbank’a yapmalıdırlar.

2014-2015 öğrenim yılı harç bedeli 205 TL

- Bakanlar Kurulu Kararında sayılan kanunlar kapsamına giren şehitlerin eş ve çocukları, maluller, şeref aylığı alan ve bunların eş ve çocukları banka ödemesini yapmayacaklardır. Ayrıntı için tıklayınız.

- Engelli Öğrenciler; Sağlık kurulu raporu ile % 40 ve daha fazla oranda engelli olduğunu belgeleyen öğrenciler banka ödemesini yapmayacaklardır. Ayrıntı için tıklayınız.

AÖF bürosundan kayıtlar nasıl ve ne zaman yapılacak?

Yukarıda tanımlanan belgeler ile birlikte 29 Eylül 2014 - 17 Ekim 2014 tarihleri içerisinde herhangi bir AÖF bürosuna giderek kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz. Size en yakın AÖF bürosunun adresini öğrenmek için tıklayınız.