Bülent Arınç

O bir idealist 1948 yılında Bursa'da doğan arkadaşımız bir idealisttir. Hukuk Fakültesi'ne giriş sebebi de o mutlak ideye bağlı. Samimiyeti ve yumuşak mizacı ile bulunduğu her toplumda çok sevilir. Sosyal faaliyetlerle çok meşgul olur, Hukuk Fakültesi Milliyetçiler Güçbirliği'nin kurucusu ve ilk başkanıdır. Derslere istisnai olarak girer. Sair vakitlerini dernek işlerine, siyasi meselelere ve ilmi eserler okumaya hasreder. Batıl inancı yoktur. Her zaman 'hak geldi, batıl zail oldu' sözünü söyler.

YARGITAY ESKİ BAŞKANI - FUTBOL FEDERASYONU TAHKİM KURULU BAŞKANI -Hasan GERÇEKER

Bir yere girmek için fakültemize girdi. Bedava karnını doyurduğu, bol gırgırlı kantini seven, futbol oynamaktan hoşlanan, efendiliği, sessizliği ile tanınan, fakültemizde 5 senede son sınıfa gelen ender kıymetlerden biridir. Kendisi son günlerde mezuniyet sonunda yapacağı nişanı bol bol düşünmektedir. Ve bu arada dans stüdyolarından (yengemiz dansı çok sevdiği için) çıkmamaktadır.

BAŞBAKAN YARDIMCISI-Beşir ATALAY

Izdıraplı arkadaş Arkadaşımız çevresinde keskin şahsiyeti ve karakter sahibi oluşu ile tanınır. Şahsiyet onun için mihenk taşıdır. Çıldırasıya hislidir. Çok düşünür. Derindir, düşüncesi hep içe dönük ve dıştan görünüşte bu halleri sezilmez. Aşırı hassasiyet ve düşüncesi yüzünden de hep ızdıraplıdır o. Ve hassasiyetin verdiği incelik anlatılamaz. Klasik Türk Musikisi dinlemekten ve her anını okuyarak geçirmekten hoşlanır.

DANIŞTAY BAŞKANI- Hüseyin KARAKULLUKÇU


Arkadaşlarının yakışıklı bulduğu bu arkadaşımızın, kızlarla da arası iyidir. Sigara ve içki içmez, gururuna çok düşkündür. Doğruyu söylemek, temiz giyinmek birinci prensiplerindendir. Boş vakitlerinde resim yapar. Vakit ve ortam buldukça müzik ve Fransızcasıyla ilgilenir.


Fakültenin o dönem asistanları da yıllıkta yer alıyor. Bu isimler arasında kimler yok ki: Bombalı saldırı sonucu yaşamını yitiren gazeteci-yazar Uğur Mumcu,

ESKİ HSYK BAŞKANVEKİLİ Kadir ÖZBEK

Yıllıkta yer alan iki ismin yeri çok özel. HSYK eski Başkanvekili Kadir Özbek ve eşi Ercan Akçay da yıllıkta yer alıyor. Okul sıralarında başlayan bu birliktelik hala sürüyor. Ercan Akçay'ın bölümünde birbirlerine olan sevgileri şu sözlerle anlatılıyor: Ercan'ı mı görmek istediniz. Kadir'i bulun yeter. Kadir'le mi bir işiniz var, o zaman da Ercan'ın yanına gidin yeter. Birbirlerinden hiç ayrılmazlar, tanrı da onları ayırmasın, uzun bir ömür mutlu olsunlar ve de onlar ersin muradına... Kadir Özbek ise yıllıkta şöyle tanıtılıyor: Yiğidin harman olduğu, Kurtuluş Savaşı'nın kabesi Sivas'tan geliyor o. Doğu'nun mertliği ve batının centilmenliği bir arada onda. Prensiplerine bağlı candan bir arkadaş.