Manavgat ilçesi Evrenseki Mahallesi'nde 30 Kasım günü, Mehmet Sürücüoğlu'na ait park halindeki sarı renkli tekerlekli kepçe, çalındı. Sürücüoğlu, İlçe Jandarma Komutanlığı'na başvurup, şikayetçi oldu. Jandarma ekipleri çalışmalarını sürdürürken, Mehmet Sürücüoğlu da kendi imkanlarıyla iş makinesini araştırmaya başladı.

 

Bir süre sonra Mehmet Sürücüoğlu'nu arayan bir tanıdığı, kepçesinin sosyal medya üzerinden satışa çıkarıldığını söyledi. Mehmet Sürücüoğlu, kepçenin 3 fotoğrafıyla birlikte paylaşılan satış ilanında, "2011 model, devri yok, satılık. Fiyatı 80 bin, pazarlık vardır. Aldığım şirket battı. Başka da bir şey sormayın. Ciddi alıcılar yazsın, boş muhabbete gerek yok" yazdığını gördü.

Satıcıyla irtibata geçen Sürücüoğlu, kendisini Burdurlu bir iş adamı olarak tanıtıp, kepçeyi almak istediğini söyledi. Sürücüoğlu, satıcıyla görüşmek için Akseki ilçesine bağlı Hocaköy Mahallesi'ne gitti. Burada iş makinesini inceleyen Sürücüoğlu, motor ve şase numaralarının yazılı olduğu plakaların söküldüğünü, kendi bildiği bazı izlerden kepçenin kendisine ait olduğunu gördü.

Mehmet Sürücüoğlu'nun bilgi verdiği jandarma ekipleri, Ali Sarıkaya ile telefonla irtibata geçti. 20 Aralık Perşembe akşamı Hocaköy Mahallesi'nde Ali Sarıkaya ile buluşan jandarma ekipleri, Sarıkaya'yı gözaltına aldı. Beyaza boyanan iş makinesi ise Mehmet Sürücüoğlu'nun personeline teslim edildi.

 

 

Kaynak: Birgün