Uğur Demirkırdı’nın haberi

Afrika Kupası'na gidecek Eboue'yi Samsun'a götürmeyi planlayan Galatasaray'ın tüm çabaları yeterli olmadı.

Başkan Ünal Aysal ve Teknik Direktör Fatih Terim'in girişimleri sonucu Eboue'ye özel uçak ayarlanmasına rağmen Fildişi Sahili Mili Takımı yetkilileri buna izin vermedi.

Yarınki maçtan sonra özel uçak ile Eboue'yi Samsun'dan Paris'e götürülmesi için yapılan çalışmalar sonuçsuz kalınca kadroya Sabri alındı.

"Paris kampının iptal edildiği" iddiaları sonrası, Galatasaray'ın yarın Samsunspor ile deplasmanda oynayacağı maçta forma giyeceği belirtilen başarılı kanat oyuncusu, Fildişi Milli Takımı Teknik Direktörü Francois Zahoui'nin tüm oyuncularını 7 Ocak'ta başlayacak kampta görmek istediğini açıklaması üzerine Eboue bavullarını toplamaya başladı.

 

SAĞ KANAT SABRİ'NİN...

Eboue'den gelen kötü haberle arayış içine giren teknik direktör Fatih Terim, takımla çalışmalara yeni başlayan Sabri Sarıoğlu'nun henüz oynayacak duruma gelmemesi nedeniyle endişeli ancak Sabri kafile ile birlikte Samsun'a götürülecek...

 

Öte yandan Kazım'ın sarı kart cezası nedeniyle Samsunspor karşısında takımını yalnız bırakacak olması da Terim'i, kadro kurmakta zorluyor.

 

21 Ocak'ta başlayacak Afrika Uluslar Kupası 12 Şubat 2012'de sona erecek.

 

Milliyet