Morgan Aero SuperSports: İngiliz otomobil üreticisi Morgan Motor Company’nin ürettiği bu otomobil, lüks özelliklerle donatılmış, hafif alüminyum spor araç olarak tanıtılıyor. 4.8 litrelik V8 motora sahip aracın iç mekanında kullanılan parçaların bazıları bir Morgan klasiği olarak el yapımı olacak. Fiyatı ise yaklaşık 200 bin dolar.

A.D. Tramontana: Gelişmiş tasarıma sahip olan aracın gövdesinin tümü karbon fiberden yapılmıştır. 720 beygir gücünde Mercedes AMG çift turbo V12 motoru bulunan araç, iki kişilik ya da 4 kişilik olarak 2 ayrı şekilde meraklılarına sunuluyor. Aracın başlangıç fiyatı: 500 bin dolar.

Noble M600: Süper spor otomobil olan Noble, mühendis ve girişimci olan Lee Noble’nin kurduğu İngiliz firması tarafından üretildi. Fiberglas gövdeye sahip olan araçta, 650 beygir gücünde çift turbo V8 motor bulunuyor. 0’dan 100 kilometreye 3 saniyede çıkıyor.

McLaren MP4-12C: Yarış arabası görünümünde olan araç günlük kullanım için yeterince rahat ve uygun. Fiyatı 250 bin dolardan başlayan McLaren MP4-12C, 3.8 litrelik çift turbo V8 motoruna sahip.

Koenigsegg Agera: Koenigsegg firması, en yeni otomobilinin ismini İsveççede “hareket etmek” anlamına gelen Agera verdi. Araçta ayarlanabilir ABS sistemi bulunuyor. Havalandırmalı ve delinmiş seramik diskler, pist ya da yol koşullarında, hiçbir zayıflama olmaksızın benzersiz bir frenleme performansı sağlıyor. Optimize edilmiş hava emişi ve çift turbo sayesinde, sıradan yakıtla, aracın gücü 910 beygir gücünü buluyor. 100 kilometreye 3,1 saniyede ulaşan aracın fiyatı henüz bilinmiyor. Ayrıca araçta hayalet ışık sistemi var. Bu aydınlatma çubuk alüminyum düğmelerin arasından parlıyor ve görünmez nanotüpler vasıtasıyla açığa çıkıyor ve semboller için mükemmel görülebilirlik sağlanıyor.

Spyker C8 Aileron: Son derece özel malzemelerden üretilen bu el yapımı otomobilde, ön göğüs fırçalanmış alüminyumdan üretilmiş. Araç gücünü, 4.2 litre hacminde Audi imzasını taşıyan 400 beygir gücünde V8 motordan alıyor. 0’dan 100 kilometreye 4.5 saniyede çıkan aracın hızı saatte 300 kilometre. Parçalarında yoğun şekilde alüminyum kullanılan aracın fiyatı 250 binden başlıyor.

Iconic AC Roadster: Klasik kardeşi Cobra'ya göndermeler yapan otomobilin içinde abartıdan uzak durulmuş. Ağırlığının 1.100 kg'ın altında kalacağı açıklanan otomobilde 6.9 litre hacimli bir v8 motor kullanılacak. 800 beygir güç üretmesi beklenen motor, aracı 0'dan 100 kilometreye yaklaşık 3 saniyede ulaştıracak. Maksimum hızı ise saatte 338 kilometre olan araç, 350.000 Dolar seviyesinden başlayan fiyatlardan satılacak.

Pagani Zonda: 1 milyondan fazla olan dudak uçuklatan fiyatıyla Pagani Zonda, muhteşem bir tasarıma sahip. Özellikleriyle süper araba ismini hak eden araçta, Mercedes-Benz AMG ‘ye ait 7.3 litre hacmindeki V12 motorla benzer özellikler gösteren yine aynı üretim 6.0 litre V12 motor bulunuyor.

SSC Ultimate Aero II: Sahip olduğu güç, hız ve estetikle 6.8 litre twin-turbocharged V8 motoruna sahip araç, bu güçle yaklaşık 450 km hız yapabiliyor. Hafif olması için jantları dahil çoğu parçası karbon-fiberden imal edilen otomobil bin 200kg ağırlığında. 0’dan 100 kilometreye sadece 2,78 saniyede çıkan araba saatte 400 kilometre hız yapabiliyor.

Gumpert Apollo: Almanya’nın merkezinde Altenburg’da üretilen araçta 650 beygir gücünde modifiye edilmiş Audi V8 motoru bulunuyor. İki kişilik Gumpert Apollo, aslında yolda da gidebilen bir yarış arabası olarak üretilmiş. Aracın fiyatı 400 bin ile 750 bin dolar arasında değişiyor.