Demokratik Sol Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı'nı açıkladı.

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal yaptığı açıklamada Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı CHP'li Çankaya eski Belediye Başkanı Haydar Yılmaz olduğunu söyledi.

Birçok seçim bölgesinde iddialı olduğunu belirten Aksakal, Ankara'da da büyükşehir belediye başkanlığını kazanacak bir adayla seçmenin karşısına çıktıklarını dile getirdi.

Ankara'da, sosyal demokrat seçmenin oy vereceği bir aday bulunmadığını belirten Önder Aksakal, "Demokrat, solcu seçmenin bir seçenek kapısı olması gerekiyordu. DSP olarak biz Haydar Bey'i göstererek bunu sağladık" dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Ankara'yı çok iyi tanıyan birisini aday gösterdiklerini söyleyen Aksakal, şu açıklamayı yaptı:

"Haydar bey, Çankaya İlçe Seçim Kuruluna partisinden istifa ettiği yönündeki dilekçesini verdikten sonra kendisiyle görüştük ve adayımız oldu. Ankara'yı tanıyan, sorunlarını bilen ve çözüm önerileri olan bir siyasetçi. Biz DSP olarak toplumun kendisini ülkücü diye tanımlayan iki adaya mecbur bırakılmasını istemiyoruz. Seçmen bir parantezin içine sokulmamalı. Demokrat, solcu seçmenin de gönül rahatlığıyla oy vereceği bir adayla karşılarına çıkıyoruz. Ankara'nın duyarlı seçmeninin adayımızı başkan yapacağına inanıyoruz."

Öte yandan CHP'nin kendilerinin ilgi alanında olmadığını söyleyen Aksakal, Çankaya ve Yenimahalle'de de güçlü adaylarla seçmenin karşısına çıkacaklarını kaydetti

DSP Genel Başkanı Aksakal, sol oyları böldüklerine dair yapılan eleştirilere cevaben ise akılcı bir strateji ile hareket ettiklerini söyledi.

 

Milli Gazete