Erol Köse'nin Twitter'da bir tek Kürtlere bulaşmamıştı onu da yaptı... Köse, 23 Nisan resepsiyonunu boykot eden BDP'ye tepki gösterdiği twetlerde hem tepki hem destek gördü.

Erol Köse, BDP'nin resmi 23 Nisan törenlerine katılmamasına ilişkin Twitter'da "BDP 23 Nisan kutlamalarına katılmama kararı almış. İsabet olmuş. Atatürk 23 Nisan'ı Türk çocuklarına armağan etmişti, o... çocuklarına değil" dedi. Köse, ırkçı olduğu yönündeki eleştirileri ise "evet ırkçıyım" diyerek yanıtladı.

Twitter'da sayısız etiket ile protesto edilen Erol Köse, benzer mesajlar yazmaya devam ederken büyük tepki toplayan ve Kürt çocuklarına hakaret niteliği taşıyan tweet'ini sildi.

İŞTE SİLDİĞİ O MESAJ

 

TEPKİ YAĞDI

Buna karşılık tepkiler dinmedi. O twitle ilgili sosyal medyada Erol Köse'ye yönelik şu mesajlar geçti;

Mahmut Bıyık : Erol Köse, Atatürk 23 Nisan'ı Türk çocuklarına armağan etti,o.çocuklarına değil demiş; demek ki sana da armağan edilmemiş bu bayram E.Köse

Canan Çamurcuoğlu : Bu 23 Nisan'da ben de Erol Köse'nin koltuğuna oturmak istiyorum.Bakalım sorun koltukta mı,yediği içtiği bi şey mi dokunuyor?Bu neyin kafası?

Engin : Ebeveynleri bugün 23 Nisan diye, Erol Köse'ye bir gün insan ol demişler ama bu çocuk yine olamamış. Tıp ilerledi, en iyisi aldırın siz bunu.

GAZETECİLER.COM