Paris'te öldürülen 3 PKK'lı olayıyla ilgili ses kaydının sabah saatlerinde internete yüklenmesinin ardından akşam saatlerinde de Fethullah Gulen'e ait olduğu iddia edilen ses kayıtları internete düştü.

Rotahaber'de yer alan ve Soundcloud.com isimli siteye sızdırılan ve Gulen'e ait olduğu iddia edilen ses kayıtlarında Gülen'in bazı kişilerle yaptığı görüşmeler yer alıyor.

Ses kayıtları arasında işadamı Mustafa Koç ile yapılan bir görüşme  ve "Kasım 2013 FG Turgay Ciner Ve Ali Sabancıya Talimat", "Ekim 2013 FG Mustafa Koç, Takip - Sponsor - TUSKON", "Aralık 2013 FG Bank Asya Talimatı/ BDDK'da adamlarımız var", "FG Thy Para Çekmesi" başlıkları ile yüklenen telefon görüşmeleri yer alıyor.

Telefon kayıtlarının Bank Asya ile ilgili bölümünde  bankanın yaşadığı sıkıntılı durum ele alınıyor ve THY’nin paralarını çekmesinden duyulan endişe dillendiriliyor.

Ses kayıtlarından bir diğerinde yine Bank Asya konusu ele alınıyor ve hükümetin Bank Asya'yı bitirmeye çalıştığına dikkat çekilerek alınması gereken önlemler tartışılıyor.

Yüklenen son ses kaydında ise Fethullah Gülen’in Bank Asya'ya 10 işadamının 300 milyon lira yatırarak muhtemel bir krizin önlenmesi yönündeki önerisi tartışılıyor.

Söz konusu ses kayıtları ile ilgili cemaatten şu ana kadar bir doğrulama ve yalanlama gelmedi.