İsrailli emekli analist General Oded Tira, Gazze’de işgal ordusuyla Hamas arasında yeni bir savaşın kaçınılmaz olduğunu ve bundan kaçışın mümkün olmadığını belirterek, Hamas’a karşı savaşı basından uzak ve sessiz yürütmek gerektiğini ifade etti.

Stratejik Araştırmalar Merkezi'nin sitesinde yayınladığı makalesini Hamas’a ve Hamas’la savaşa ayıran Siyonist araştırmacı şunları söyledi: “Hamas Hareketi'nin yok edilmesi gerekir. Çünkü kendisi işgal yönetimin yok edilmesi için var gücüyle çalışıyor. Halbuki biz refah için ayakta kalmak ve büyümek istiyoruz.”

Tira, sonucu sıfır olacak oyunlardan kaçınmak gerektiğini belirterek şöyle devam etti: “Bu işin çözümü iki yolla olur. Birincisi Hamas’ın işgal yönetimini tanıması gerekir. Görünen o ki bu asla olmayacaktır. O zaman tek seçenek kalıyor. O da işgal yönetiminin Hamas’ı yok etmesidir.”
 
Siyonist işgal rejimi varlığı için büyük bir tehdit gördüğü İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ı tasfiye etmek için onlarca suikast, cinayet, katliam ve vahşet sergiledi. Fakat Allah’a dayanan bu hareket, Allah’ın yardımı ve Filistin halkının da kendisini kucaklaması sonucu şu anda Filistin toplumunun kendisine dönüşmüştür. 
 

Filistin Enformasyon Merkezi