Daha düne kadar ben size; “Önder Aksakal ile telefonda görüştüm” deseydim, şaşırmazdınız değil mi?..

Niye şaşırasınız ki?.. Zira yakın zamana kadar (ben de dahil olmak üzere) DSP Genel Başkanı Önder Aksakal’ı tanıyor muyduk?

Tabii ki yok öyle bi’şey. Önder Aksakal ile görüşmedim, tanımam etmem kendisini. Sadece bi’şey denedim!.. İtiraf edin ama birçoğunuz DSP Genel Başkanı’nı hâlâ tanımıyorsunuz değil mi?

Ecevit’ten sonra benim en iyi hatırladığım DSP Genel Başkanı Zeki Sezer’di. Hani şu Ahmet Özhan’a benzeyen vardı ya. Televizyonda gördüğümde her an ‘Aaah, Tûti-i mu’cize-gûyem ne desem lâf değil..,” diyecek gibi dururdu!..

Sonra Masum Türker geldi. Ne yaptığını hatırlamıyorum. 7 Haziran ve 1 Kasım 2015 seçimlerinde çakılmıştı. (Sıfır virgül bilmem kaç oy almıştı!)

Ardından Önder Aksakal Genel Başkan oldu. 24 Haziran seçimlerine katılmadılar, tamamen unutmuştuk DSP’yi.

Ama artık DSP’yi, Önder Aksakal’ı konuşmaya başladık.

Zira CHP’den ayrılan soluğu DSP’de alıyor.

Mustafa Sarıgül CHP’den istifa etti, DSP’ye geçti.

Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, İstanbul Avcılar Belediye Başkanı CHP’li Handan Toprak CHP’den ayrılıp DSP’den aday oldular.

İzmir’de Buca ve Kiraz’da CHP’liler istifa edip DSP’den aday oldular

CHP’li Mustafa Reşat Oktay DSP’den Antalya Belediye Başkan adayı.

CHP eski milletvekili Yıldıray Sapan da Muratpaşa İlçe Belediyesi’ne DSP’den adaylığını koydu. (“Bu CHP’ye oy verirseniz FETÖ’ye oy verirsiniz” diyen CHP’li vekil)

Eski CHP Çankaya Belediye Başkanı Haydar Yılmaz da partisinden istifa etti. DSP’nin Ankara Belediye Başkan adayı olması bekleniyormuş.

Neticede CHP/İP/SP/ ve HDP işbirliği CHP’lileri isyan ettirdi. DSP, “seçimlere katılan tek sol parti biziz” diyor. CHP’liler için DSP bir umut.

Devamı İçin