Sözen, programa kendisini anlatarak başladı. Siyasi hayatına CHP'de başlama sebeplerini anlatan Sözen, eğitim ve siyasi hayatında her basamağı birer birer çıktığını özellikle vurguladı.

Şu an hali hazırda ofisi olarak kullandığı Nişantaşı'nda bulunan yeri yıllarca Kulak Burun Boğaz Muayenehanesi olarak kullanmış. Bugünlerde ise eski hastaları, yakınları ve ziyaretine gelenleri haftada 1 gün ofisinde kabul etmeye devam ediyor.

Nurettin Sözen, 89 Travması sözüne şiddetle karşı çıkarken asıl konuşulması gerekenin 94 travması olduğuna dikkat çekiyor ve ekliyor ''Yapılan bir çok araştırma sonuçları da gösteriyordu ki, eğer ben 94'te aday olsaydım yeniden seçilirdim.''

1980 Darbe sürecinde Kenan Evren'e fahri doktora verilmesi meselesine nasıl şiddetle karşı çıktığını, dönemin SHP Genel başkanı Murat Karayalçın ile nasıl ters düştüklerini ve o dönem yaşanan siyasi manevraları detaylarıyla anlatıyor.

Hali hazırda bir eğitimci olarak ve yıllarını üniversiteye harcamış bir akademisyen olarak Sözen, gençliğin örgütlü hareket etmemesinden ve ses çıkaramamasından muzdarip olduğunu ifade ediyor. Hangi fikre mensup olurlarsa olsunlar gençlerin derslerini aksatmayacak şekilde siyaset ile meşgul olmalarını tavsiye ediyor.

Hiç bir pişmanlığının olmadığını ifade eden Sözen, içinde ukde kalan tek şeyin bir enstrüman çalamamak olduğunu ifade ediyor.

Tüm başlıklar ve daha fazlası detaylarıyla Röportaj haberimizde.

RÖPORTAJIN TAMAMINI İZLEMEK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ