Gün içerisinde Türkiye saati ile 18:00’da tanıtılması beklenen LG G2’nin basın görseli, telefon hakkında zaman zaman bilgiler aktaran mobil dünyasının bir numaralı sızıntı kaynağı Evleaks tarafından ortaya çıkarıldı. Söz konusu basın görseli ile daha önce ortaya çıkan görseller paralellik gösterirken, bu sayede LG G2’nin tasarım hatları da kesinleşmiş oldu. Telefonda dikkat çeken en önemli detay ise ses ve güç tuşlarının arka bölümde kamera arkasına konumlandırılması olsa gerek. LG’nin bu yönde sağladığı yeniliğin kullanıcılar arasında nasıl karşılanacağı merak konusu.

2.3GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 800 işlemcisinden güç alacağı alacağı haftalar öncesinden kesinleşen telefonda Adreno 330 grafik birimi yer alacak. Telefon ayrıca 3GB RAM ile bu alanda bir ilki temsil edebilir.

5.2-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü True IPS ekran, 32GB dahili depolama birimi, microSD kart desteği, 13MP çözünürlüklü arka kamera, 2.1MP ön kamera, 8.9mm kalınlık, 143 gram ağırlık ve 2.610mAh kapasiteli batarya bahsi geçen diğer teknik özellikler. Gün içinde detayları aktarmaya devam edeceğiz. 

Teknolojioku.com