Hat Tezhip Sergisi

Ethem Çalışkan, Dr. Hatice Aksu, Ömer Faruk Dere “Aşk olsun”- Hat Tezhip Sergisi

Tarih: 15 Kasım Cuma
Saat: 18:30
Yer: Cemal Reşit Rey Konser Salonu Fuayeleri
Sergi 15-30 Kasım tarihleri arasında gezilebilir.

Minyatür Sergisi

Mehtap Kardaş – Minyatür Sergisi

Açılış: 4 Kasım Pazartesi
Saat: 18:30
Yer: Atatürk Kitaplığı Sergi Salonu
Sergi 4-6 Kasım tarihleri arasında gezilebilir.

Karikatür Sergisi

Necmi Rıza Ayça “Sulu Boya Çalışmalar”-Karikatür Sergisi

Tarih: 9 Kasım Cumartesi
Saat: 14:00
Yer: İBB Karikatür ve Mizah Merkezi
Sergi 9-30 Kasım tarihleri arasında gezilebilir.

Sezen Aksu, Fahir Atakoğlu ve Ara Dinkjian aynı sahnede!

Sezen Aksu, 2 Kasım Cumartesi akşamı Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi'nde!

Türkiye'de popüler müziğin gelmiş geçmiş en önemli ismi olan Sezen Aksu ile, müzik dünyasının iki dev ismi Fahir Atakoğlu ve Ara Dinkjian'ı bir araya getiren bu proje PSM sahnesinde izleyicilerin karşısında olacak. Marko Markovic ve Erdal Erzincan ise bu özel gecenin konukları olacaklar. Müzik hayatlarının farklı dönemlerinde ortak çalışmalar da yapmış olan bu üçlü, aynı coğrafyadan yetişmiş müzisyenler olarak sizleri değişik müzik türleri, renkleri ve tatları arasında sihirli bir yolculuğa çıkaracak.

02 Kasım 2013, Cumartesi

21:00 Ana Tiyatro

Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu Konseri

Halk müziğinin usta isimleri Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu, 2 Kasım'da Kadıköy Halk Eğitim Merkezi'nde arka arkaya iki konser vermeye hazırlanıyor.

Eski Anadolu türkülerinden oluşan bir repertuarla seyircilerin karşısına çıkacak olan ikili, unutulmaya yüz tutmuş türkülerimizi hatırlatacak.

Tarih: 2 Kasım 2013
Saat: 18.30 – 20.30
Yer: Kadıköy Halk Eğitim Merkezi
Adres: Caferağa mah. Bahariye Cad. No.39 Kadıköy-İstanbul

Candan Erçetin Konseri

Yeni albümü "Milyonlarca Kuştuk"u, 3 Haziran’da piyasaya çıkaran pop müziğin dev ismi Candan Erçetin, güçlü sesi, muhteşem yorumu ve büyüleyici sahne performansıyla 16 Kasım gecesi sahnede olacak.

Tarih: 16 Kasım 2013
Saat: 21.00
Yer: Bostancı Gösteri Merkezi
Adres: Bostanlar Arası Sok. No: 8 Bostancı-İstanbul
Bilet fiyatları: 34 TL - 100 TL

Artist 2013 - 23. Uluslararası İstanbul Sanat Fuarı

Bu yıl İstanbul'da ikinci kez düzenlenen ve sanat kurumlarının etkinliklerini dünya çapında duyurmayı hedefleyen Artist 2013 yeniden TÜYAP'ta.

Tarih: 2 Kasım 2013
Saat: 11:00
Yer: TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi
Fuar 2 - 10 Kasım 2013 tarihleri arasında ziyaret edilebilir.

1. Türkiye Çocuk ve Medya Kongresi

Türkiye'nin ilk 'Çocuk ve Medya Kongresi' İstanbul'da gerçekleşecek.
BYEGM, Çocuk Vakfı ve RTÜK iş birliğinde 14-15 Kasım tarihlerinde İstanbul'da gerçekleştirilecek kongrenin ana konuları koruyucu, yetkilendirici ve çocuk haklarına dayalı içerik geliştirici medya olacak Türkiye’den 33, yurt dışından 24 bildirinin sunulacağı kongrede, çocuk ve medya odaklı 4 yeni araştırmanın sonuçları da açıklanacak.

Tarih: 14-15 Kasım 2013
Saat: 09:00-16:00
Yer: Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı

İstanbul Kitap Fuarı

650 yayınevinin katılımıyla gerçekleşecek 32. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, 2 Kasım’da başlıyor. İmza günleri, şiir dinletileri ve söyleşileri de içeren 300 etkinlik bu yıl kitapseverleri bekliyor.

Tarih: 2-10 Kasım 2013
Saat: 10.00 - 20.00
Yer: Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi
Adres: E – 5 Karayolu Üzeri, Gürpınar Kavşağı Büyükçekmece-İstanbul

Tanpınar Edebiyat Festivali

İstanbul Tanpınar Edebiyat Festivali 30 Ekim-10 Kasım 2013 tarihleri arasında İstanbul, Ankara, Bursa, Erzurum ve Konya’da okurları en sevdikleri yazarlarla buluşturacak.

İTEF 2013-İstanbul Tanpınar Edebiyat Festivali bu yıl da 15 ülkeden 45’i aşkın yazarla edebiyatseverler için büyük bir edebiyat şöleni olacak.

Hakan Peker Konseri

Hakan Peker Bayrampaşalılarla buluşacak

16 Kasım 2013 Cumartesi günü Saat 20.00'de başlayacak konser BAYGEM kültür salonunda gerçekleştirilecek.

Yakın Menzil

9 Mayıs - 17 Kasım 2013

İstanbul Modern Fotoğraf Galerisi, Türkiye’de güncel fotoğrafa odaklanan “Yakın Menzil” sergisine ev sahipliği yapıyor. Sergi, kişisel bir belgeleme fikrinin etrafında, İstanbul Modern Fotoğraf Danışma Kurulu tarafından seçilmiş
18 sanatçıyı bir araya getiriyor. Basılı fotoğrafla sınırlı kalmaksızın, video ve enstalasyon gibi farklı sunumlar barındıran sergide, tekil çalışmalar bir yerleştirmeye dönüşerek, kendi bütünlüğü içerisinde yeni anlamlar kazanıyor.

Sanatçılar: Özgür Atlagan, Fatma Belkıs, Dilan Bozyel, Yusuf Darıyerli, Cemil Batur Gökçeer, Ege Kanar, Korhan Karaoysal, Metehan Özcan, Civan Özkanoğlu, Emir Özşahin, Muhitin Eren Sulamacı, Özlem Şimşek, Sinan Tuncay, Gözde Türkkan, Devin Yalkın, Begüm Yamanlar, Sarp Kerem Yavuz, Cemre Yeşil

Yağlı Boya Sergisi

Tülay Bayraktar- Yağlı Boya Sergisi

Tarih: 18 Kasım Pazartesi
Saat: 18:30
Yer: Atatürk Kitaplığı Sergi Salonu
Sergi 18-30 Kasım tarihleri arasında gezilebilir.

Ermeni sanatçılardan fantastik bir şölen!

“Art From Armenia” sergisi 6 Ermeni sanatçının yeni yapıtlarıyla Contemporary Istanbul 2013’te!

Bölgesel sanatın keşfedilmesi ve Ermeni sanatçıların Türk sanatseverlerle buluşturulması amacıyla ilki 2010 senesinde gerçekleşen ve Contemporary İstanbul kapsamında büyük ilgi gören “Art From Armenia” sergisi, bu yıl yeni yapıtlarla tekrar yerli yabancı sanatseverlerin beğenisine sunuluyor.

Yüzyıllar boyunca aynı topraklarda yaşadığımız Ermeni toplumuyla kültürlerimizin yanı sıra sanat anlayışlarımızın da ne kadar benzer olduğunu görebileceğiniz Art From Armenia sergisi, 07-10 Kasım 2013 tarihleri asında İstanbul Kongre Merkezi B5 katında IKM302 no’lu standında sanatseverlerle buluşuyor.

Malatya Film Festivali’nde Kemal Sunal Rüzgârı!

Bu yıl 15-21 Kasım tarihleri arasında dördüncüsü gerçekleştirilecek olan Malatya Uluslararası Film Festivali’nde Kemal Sunal rüzgârı esecek!

Malatya Valiliği’nin koordinasyonunda, Malatya Kayısı Araştırma-Geliştirme ve Tanıtma Vakfı tarafından; T.C. Kültür Bakanlığı, Başbakanlık Tanıtma Fonu, Fırat Kalkınma Ajansı, Malatya Belediyesi ve İnönü Üniversitesi’nin destekleri ile bu yıl dördüncüsü düzenlenen Malatya Uluslararası Film Festivali’nde Kemal Sunal temalı etkinliklerle hatırası anılacak!

Yeri doldurulamayan usta isim Kemal Sunal’ın hatırası 4. Malatya Uluslararası Film Festivali’nde adına düzenlenen sergi, söyleşi ve özel kitap çalışması ile anılacak.