2018-Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) lisans alan  bilgisi sınavlarının birinci ve ikinci oturumları sona erdi. 

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) yapılan 2018-KPSS lisans alan bilgisi sınavlarının birinci oturumunda adaylara, kamu yönetimi,  uluslararası ilişkiler, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, ikinci oturumda  ise hukuk, iktisat, maliye alanlarından 40'ar soru yöneltildi.

İşletme, muhasebe ve istatistik bölümlerinin yer aldığı üçüncü oturum  ise yarın düzenlenecek.

 

ÖSYM ADAYLARI UYARDI!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından,  2018-KPSS lisans alan bilgisi sabah oturumlarına girecek adayların saat  10.00'dan, öğleden sonra oturumuna gireceklerin de saat 14.30'dan sonra sınav  binalarına alınmayacağı hatırlatıldı. 

ÖSYM'nin Twitter hesabı üzerinden yapılan duyuruda, hafta sonu  gerçekleştirilecek 2018-KPSS lisans alan bilgisi oturumlarına girecek adaylara  yönelik hatırlatma yapıldı.

Buna göre, adayların, 2018-KPSS lisans alan bilgisi sabah oturumları  için saat 10.00'dan, öğleden sonra oturumu için 14.30'dan sonra sınav binalarına  girişine izin verilmeyecek.

Adayların, sınav giriş belgesi ve fotoğraflarının yer aldığı kimlik  belgelerini sınava gelirken yanlarında bulundurmaları gerekecek.

2018-KPSS alan bilgisi birinci oturumu (kamu yönetimi, uluslararası  ilişkiler, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri) ve ikinci oturumu (hukuk,  iktisat, maliye) yarın, üçüncü oturumu (işletme, muhasebe, istatistik) 29 Temmuz  Pazar yapılacak.

Ayrıca, adaylara sınav saatlerinden bir saat önce sınav binasında  hazır olmaları uyarısında bulunuldu.

 

KPSS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

22, 27,28 Temmuz tarihlerinde yapılan KPSS Lisans sınavlarının sonuçları 31 Ağustos'ta ÖSYM sonuç açıklama sistemi üzerinden ilan edilecek. Sonuçlar posta yoluyla iletilmeyip internet üzerinden sorgulanacak.