Modern bir kurt adam filmine ne dersiniz? Joe Johnston, fantastik edebiyatın vazgeçilmez unsurlarından biri olan kurt adamlara yepyeni bir anlayışla yaklaşmış ve çağdaş çizgilerle dolu bir kurt adam filmi kotarmış. Kurt adam rolünü, son yıllarda adını giderek daha sık duyurmaya başlayan Benicio Del Toro'nun oynadığı film, Anthony Hopkins hayranlarını da memnun edeceğe benziyor. Zira filmde önemli bir ağırlığı olan Sir John Talbot rolü Hopkins'in tecrübe dolu oyunculuğuyla hayat buluyor. Hayranlarının pek iyi bildiği Hugo Weaving de cabası.

Film gösterime girmeden önce birçok yorumcu Benicio Del Toro'nun, beyaz perdede bugüne kadar boy göstermiş en iddialı kurt adam olacağını yazmaktaydı. Zira Toro'nun makyajı, daha önceki işleriyle Oscar ödülü kazanmış olan tecrübeli makyajcı Rick Baker'e teslim edilmiş.

Talbot'nun çocukluğu annesi öldüğü gece bitmiş. Sakin, küçük Blackmoor köyünü terk ettikten sonra, yıllarca bu olayı unutmaya çalışmış. Ancak yıllar sonra kardeşinin nişanlısından (Gwen Conliffe) gelen kayıp haberi onu kaybolan kardeşini aramak için bu köye geri getirmiştir. Çok geçmeden köyde çok güçlü, hayvani bir yaratığın vahşice köylüleri öldürdüğünün haberini alır ve bundan şüphelenen İskoçya bölge müfettişi Aberline bu olayı araştırmak için köye gelir.
Jumanji ve Jurassic Parc III filmleriyle tanınan usta yönetmen Johnston'ın son çalışması Kurt Adam, Şubat ayında Amerika Birleşik Devletleri'nde gösterime girdi ve Nisan ayında Türk izleyicisinin karşısına çıktı. Fantastik yapıtlardan hoşlanan ve kurt adam filmleri izlemeyi sevenler için ayrıksı bir çalışma olduğu ortada. Fakat genel izleyiciyi de aynı ölçüde tatmin edecek mi, bunu izleyici yorumları gösterecek.

Lanetli bir yazar olan Lawrence Talbot, kardeşinin yok olmasından sonra ailesinin evine geri döner ve uzun süredir ayrı yaşamakta olduğu babasıyla yeniden bir araya gelir. Birlikte kardeşini aramaya başlarlar ama kendilerini bekleyen korkutucu kaderin farkında değillerdir.

1941 yapımı orjinal filmde Kurt Adam'ı Lon Chaney Jr. canlandırmıştı. Andrew Kevin Walker ve David Self'in senaryosunu yazdığı film 19 Şubat 2010'da Türkiye'de gösterime girecek.