KYK burs sonuçları, Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından ne zaman açıklanacak sorusu gündemini korurken, KYK burs ücretleri ne kadar? Üniversiteöğrencilerinin sabırsızlıkla beklediği bu soruya kurumdan resmi açıklama geldi mi?

KURUM TARAFINDAN RESMİ AÇIKLAMA YAPILDI MI?

YurtKur, burs sonuçları üzerinden şu ana dek resmi açıklama yapmadı. Geçen senelere bakıldığında da resmi açıklama yapılmazken, eğitim uzmanları başvuruların 16 kurum tarafından incelendiğinden ötürü YurtKur tarafından bir tarih verilmediği söylüyor. Kurum tarafından resmi açıklama yapılmazken, geçen seneler baz alındığında başvuru sonuçların 12 Kasım ile 16 Kasım tarihleri arasında açıklanabilir.

TAHHÜTNAME ONAYI KONUSUNDA KURUMDAN RESMİ AÇIKLAMA GELDİ

YurtKur'un resmi web sitesinde şu açıklama yapıldı: Değerlendirme sonucunda burs veya kredi tahsisi yapılan öğrenciler Kurumun yurtkur.gsb.gov.tr internet adresinden ilan edilmektedir. Burs veya kredi tahsis edilen 18 yaş ve üzerinde olan öğrenciler taahhütnamelerini www.turkiye.gov.tr internet adresi üzerinden Kurum linkine ulaşarak e-devlet şifreleri ile; 18 yaşından küçük öğrenciler, taahhütnamelerini www.turkiye.gov.tr internet adresi üzerinden Kurum linkine ulaşarak anne veya babanın e-devlet şifresi ile veli onayı verildikten sonra kendi e-devlet şifreleri ile 15 yaşından küçük ya da anne ve babası olmayan öğrenciler ise anne veya babaları şayet her ikisi de yoksa kanunu vasileri ile birlikte kendilerine en yakın Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürlüklerinden herhangi birine belgeleri (kimlik, vasi kararı vb.) ile giderek taahhütnamelerini onaylayabilir.

DİKKAT!

Taahhütnamesini onaylamayan öğrencilere burs veya kredi verilmeyecek olup ayrıca bildirim yapılmayacaktır.

2018-2019 KYK BURS ÜCRETLERİ NE KADAR OLDU?

2018-2019 yılları içerisinde KYK burs ücretleri, ne kadar oldu, sorusunun cevabını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıkladı. Buna göre; Lisansta 500 Türk Lirası, Yüksek Lisansta 1.000 Türk Lirası, Doktorada 1.500 Türk Lirası burs-kredi imklanlarından yararlanılacak.