Teknolojimix'te yer alan habere göre, LG'nin G2'de yer verdiği Knock On özelliğini daha da geliştirerek bir güvenlik çözümü haline getirdiği Knock Code özelliği ilk olarak LG G Pro 2 modelinde yer aldı.

Güney Koreli üretici söz konusu özelliği güncelleme kapsamında LG G2 ve LG G Flex modellerine dahil edeceğini bir süre önce açıkladı. LG G Flex için kısa süre önce yayınlanan Android 4.4 güncellemesinde Knock Code özelliğinin yer aldığı görülmüştü. LG G2 içinse KitKat güncellemesi daha önce başlamıştı ve özellik için yeni bir yazılım güncellemesinin dağıtımı bekleniyor.

Knock Code güvenlik özelliğinde  86.000 farklı tıklama kombinasyonu yer alıyor. Sekiz aşamalı tıklamaya kadar destek veren özellikte, tıklama işleminin ekranın herhangi bir yerinde uygulanmasıyla telefona giriş yapılabiliyor.

LG G2'nin Güney Kore versiyonu olan F-320L  bir yazılım güncellemesi almaya başladı ve güncelleme içeriğinde Knock Code özelliğinin yer aldığı görülüyor. 94MB boyutunda olan güncelleme kullanıcılara OTA yoluyla ulaşıyor.  Knock Code özelliğinin Optimus Pro ve diğer bazı LG modellerine de gelmesi bekleniyor. Ancak bu yararlı özelliğin kullanıcılara ulaşması tüm yıla yayılacak şekilde uzun bir süreci kapsayabilir.