Dev teknoloji firmalarının mini cep modelleri de en az amiral gemileri kadar ilgi uyandırıyor, hatta mini boyutları ve uygun fiyatları nedeniyle pek çok kullanıcı tarafından daha çok beğeniliyor. Son zamanlarda mini rekabette özellikle Samsung ve HTC boy gösterdi. Sony de bu yarışa hazır. Ancak şimdi yeni bir rakip daha var, "LG G2".

Chip online'nın haberine göre, Galaxy S4 mini ve HTC One mini'den sonra Xperia Z1 de mini modeliyle savaşa hazır. Ancak G2 modeliyle büyük çıkış yapan LG, bu yarışı görmezden gelecek gibi görünmüyor. Geçtiğimiz günlerde Benchmark testlerine yakalanan LG G2 mini'nin şu anki kod adı LG D-410. Android 4.4 KitKat ile çalışacağı ve 4 çekirdekli bir işlemcinin sahibi olacağı sonuçlarda ortaya çıkan LG G2 mini, 1.2 GHz hızında çalışacak. 540 x 960 piksel çözünürlük sunan ekranıyla görmeye hazırlandığımız G2 mini'nin yine diğer mini modeller gibi 4.3 inç boyutunda bir ekrana sahip olacağı düşünülüyor. 

LG G2 mini ile ilgili şu an daha fazla bilgi ve net bir tarih yok. Ancak iddialara göre LG yeni mini'sini önümüzdeki ay düzenlenecek olan CES 2014'te veya Şubat ayında Barselona'daki MWC 2014'te açıklayacak...