G2, ‘Senden Öğreniyorum’ konseptiyle akıllı telefonlar arasında standartı tamamen değiştirme iddiası ile yola çıkıyor. 

LG G2’nin diğer akıllı telefonlardan farklı olarak ‘Sihirli Tuş’ adını verdiği yeni bir tuş sistemini kullanıyor. Telefonun tuşları ürünün arka kısmında yer alıyor. ‘Sihirli Tuş’ kolay ve doğal bir nagivasyon imkanı sağlıyor. Yan tuşlara ihtiyaç duyulmadan, tam işaret parmağının altına yerleştirilen bu tuş, telefon kullanımında en çok kullandığımız işaret parmağından yola çıkılarak tasarlanmış.

5.2 Full HD ekrana sahip olan LG G2, 2.65 mm’lik inceliği ve IPS teknolojisi ile üstün görüntü kalitesini kulanıcılara sunuyor. Telefondaki bir başka yenilikte LG G2’nin 3,000mAh pili. Bu pil tüm gün boyunca kesintisiz kullanım amacı taşıyor.

LG G2’nin  Optical Image Stabilizer (OIS) teknolojisi ile hareket halindeki görüntülerin bile daha net, parlak ve canlı olmasını saağlayabilirsiniz. OIS teknolojisi LG G2'nin, 13MP fotoğraf makinesi dikkat çeken diğer özellikleri arasında.

G2'de, telefonun sahibi ile birlikte diğer bir kullanıcının daha cihazı kolay şekilde kullanmasını sağlayan bir misafir modu özelliği bulunuyor. Misafir Modu sayesinde her iki kullanıcı da ekrana çizdiği şekille ayrı bir telefon kilidi oluşturabiliyor. Böylelikle kullanıcı telefonunu dilediği zaman paylaşabiliyor ve ayarlamaları aynen bıraktığı şekilde kalabiliyor.

LG G2, stüdyo kalitesinde 24 bit/192kHz Hi-Fi playback sese sahip. Telefonun, video kaydı çekimi sırasında sese göre odaklanmasını sağlayan Audio Zoom adlı önemli bir özelliği bulunuyor. Bu özellik video çekiminde sesin geldiği noktaya doğru zoom yapıldığında ses artmasını ve sesin kayıtta daha net şekilde duyulmasını sağlıyor.

LG G2'nin fiyatı 1599 TL.

uzmanabi.com