Ağzına her açtığında milli ve manevi değerlere hakaret eden Mustafa Akaydın seçimlere bir hafta kala seviyeyi iyice düşürdü. Projesizliğini, hizmetsizliğini hakaret ile örtmeye çalışan Akaydın, Menderes Türel'e "Sen kimin çocuğusun" diyerek hakaret etti. 

Akaydın hakkında hukuki süreci başlattığını ifade eden Menderes Türel, ağır bir tazminat davası açacaklarını söyledi. 

Kendi şehidine, esnafına, vatandaşına, kendisini çiftlik evinden çıkararak belediye başkanı yapan eski Genel Başkanına, partisinin eski il başkanlarına, milletvekillerine hakaret eden bir kişi ile karşı karşıya olduklarını ifade eden Türel "Mustafa Akaydın'a en güzel cevabı bir hafta sonra helal oyları ile vatandaşlarımız verecektir." dedi.

Kurtuluş savaşını veren şehidine menfaatçi, Antalya esnafına kazıkçı, Antalyalı'ya projeden anlamaz diyen Mustafa Akaydın hakaretlerine her gün bir yenisini ekliyor. Görev süresi boyunca hizmeti bir kenara bırakıp festivalden festivale koşan, vatandaşa anlatacak projesi olmayan Akaydın seçimler yaklaştıkça çareyi hakaret etmekte buluyor. Akaydın son olarak Menderes Türel'e bir siyasetçiden bir profesörden beklenmeyecek bir hakaret yaptı. Akaydın, Menderes Türel'e "Sen kimin çocuğusun" diyerek hakaret etti.

OLABİLECEK EN AĞIR TAZMİNAT DAVASI

Seviyesizliklerine her geçen gün bir yenisini ekleyen Akaydın hakkında hukuki süreci başlattıklarını ifade eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Menderes Türel, "Sen kimin çocuğusun?" sözleri ile ailesine hakaret ettiği, dil uzattığı için, olabilecek en ağır tazminat davasını açacaklarını söyledi. Türel, attığı iftiralar nedeni ile Akaydın'a geçtiğimiz yıllarda açtığı davaları kazandığını hatırlattı.

KENDİNİ BELEDİYE BAŞKANI YAPAN GENEL BAŞKANINA DA HAKARET ETMİŞTİ

Menderes Türel, Mustafa Akaydın'ın kendisini çiftlik evinden çıkararak belediye Başkanını yapan eski Genel Başkanı Deniz Baykal'a, kendi partisinin eski il başkalarına, Milletvekillerine ağza alınmayacak hakaretler eden bir kişilik olduğunu, kendi partisinin Muratpaşa ve Konyaaltı belediye başkanları ile sürekli kavga ettiğini kaydetti. Akaydın'ın aile değerlerine dil uzatmasının kabul edilemeyeceğini belirten Türel Akaydın'dan özür beklediğini de söyledi. Türel "Çevresindekilerde sürekli hakaret eden Mustafa Akaydın'ın aile değerlerimize dil uzatması kabul edilebilir değildir. Kendisinden özür bekliyoruz. " dedi.

Mustafa Akaydın'ın seçimler yaklaştıkça hakarete, iftiraya ve balonlara sarıldığını dile getiren Türel, küfürcü belediye başkanına en iyi cevabı ise bir hafta sonra vatandaşların vereceğini kaydetti. Türel Antalyalıların helal oyları ile bu belediye başkanını bir hafta sonra uzaklaştıracağını ve yerine kendilerini getireceğini belirtti.

AKAYDIN BUNU HEP YAPIYOR

Milli ve manevi değerlere hakaret etmeden duramayan Akaydın, Antalya esnafının turistleri kazıkladığını iddia etmişti. Bir gazetecinin projelerinizi niçin açıklamıyorsunuz sorusu ile karşı karşıya kalan Akaydın halkın projeden anlamadığını söylemişti. Kurtuluş savaşını veren kahramanlarımıza dil uzatan Akaydın'ın Fransız işgaline direnen insanların vatanseverlik duygusuyla değil toprakları işgal edildiği için direndiğini iddia etmişti. Menderes Türel geçtiğimiz günlerde Gaziantepliler'den ve şehitlerden Mustafa akaydın adına özür dilemişti.