CHP'den istifa eden İhsan Özkes, MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin "CHP, HDP özentili milletvekillerinin tahrikinden kurtulmalıdır" sözlerine destek vererek Twitter'dan “İstifa nedenlerimden biri de kimi CHP'lilerin CHP'ye değil de HDP'ye çalışmasıdır” diye yazdı ve bu kişilerin partilerine ihanet ettiğini belirtti.

Tanal'dan Cevap

Ardından CHP'li Mahmut Tanal Özkes'i eleştirerek "Sayın İhsan Bey; MHP geçecek isen siyasetin adabına uygun bir şekilde yakışır bir vaziyette geçersin. CHP haksız saldırılarına cevap yazarsam altında ezilirsiniz. Size yakışan ise istifa ettikten sonra size bu toplumda saygı değer bir mevki/makam sağlayan Chp laf atmak senin haddin değil.İstifa ederek fırıldak Kubilay'ın durumuna düşmemeyi tasviye ederim!" dedi.

Bunun üzerine Mahmut Tanal'a sert cevap veren İhsan Özkes, Tanal'ın Taksim'deki eşcinsellerin "Onur Yürüyüşü"ne katılmasına ve Taksim'de HDP'lilerin Öcalan posterleriyle katıldığı Suruç Katliamı protestona katılmasına göndermede bulunarak"Olduğum gibi göründüm, göründüğüm gibi oldum. Asla hiçbir hesap kitap içinde olmadım. Ne Apo'nun posteri altında yürüdüm, ne Ramazan'da Mübarek Aylara dil uzatılan pankartlar ve kabul edilemez görüntüler arasında tomaya çıktım. Ne başörtüsünü AYM'ye götürdüm, ne de dindar gözükme çabasına girdim. Fırıldak gibi bir o tarafa bir bu tarafa asla ve asla savrulamadım." ifadelerini kullandı.Bu sözlerin ardından Mahmut Tanal tekrar cevap verdi ve şunları yazdı.
""Suruç'taki katliamı protesto etmek için katıldığım yürüyüşte paçavra posterleri altında yürümediğim halde yürüdü diyen haysiyetsizdir. Ben bu güne kadar emlakçılık yapmadım.Aynı taşınmazı bir den fazla kişiye satmadım.İki türlü dolandırıcılık var.1-Siyasi dolandırıcılık. 2-Hukuki dolandırıcılık .Bunları vakti gelir ise belgeleri ile birlikte kamuoyu ile paylaşılır. Sözünde durmamak münafıklık alametidir.Bir daha m. vekili seçilemeyeceğini anlayanlar; işportadan gelen tekrar işportaya düşmüştür!"

Kaynak: Twitter