Yıllardır kullandığımız birçok el işi ürün, gün geçtikçe itibarını kaybederek giderek fabrikasyon ürünlerle yarışamaz hale gelmektedir. Artık el işi ürünlerin çoğu turistik amaçlı satın alınıp bu durumun haricinde herhangi bir alışveriş de yapılmamaktadır. Bu noktada unutulmaya başlanan birçok işleme ürün ancak dükkan önlerinden geçerken raflarda gördüğümüz ürünler olmaktadır. Kısacası eskileri yeterince satılamadığından yenileri de yapılmamaktadır. Bu durum örgü modelleri için de geçerlidir. Birçok kıymetli örnek unutulmakta, yapan kişi sayısı azaldığından adetleri de gün geçtikçe azalmaktadır. Bu durumun kurtarılması ve adetlerimizin yaşatılması amaçlı pek çok girişim yapılmakta fakat beklediğimiz etkiler bir türlü gerçekleşmemektedir. Bu durum üzerinde yapılan çalışmalar üzerine, ‘Madem eski yöntemlerle raflarda yeterli ilgiyi çekemiyoruz, biz de güncel olanı yaparak internette gerekli çalışmaları yürütebiliriz’ sloganıyla internet üzerinden model ve tasarım örnekleri sunmaya başlamışlardır. Bu şekilde çalışan ve tasarlanan ürünleri ve geçmiş modelleri bir araya getiren Modayeni, bahsettiğimiz sitelerden biri olarak çalışmalarını yürütmektedir. Bu kapsamda siteye yapacağınız ziyaretlerde göreceksiniz ki farklı tasarım ve modeller kategorilere ayrılmış ve bu kategoriler de alt başlıklar halinde çeşitli modelleri tanıtmaya yönlendirilmişlerdir. Bu sayede oldukça düzenli bir site ortaya çıkmış ve ne aradığını bilenler için oldukça kullanışlı bir site ortaya çıkarılmıştır.

Sitede iğne oyası örnekleri büyük ilgi görürken bunun yanında lif ve dantel örnekleri de oldukça ilgi toplamaktadır. Bunun yanında el emeğiyle örülmüş giysiler, lifler de geniş yer oluşturmaktadır. Her biri için birçok örnek modelin oluşturulduğu sitede gezintiye çıkmak sizler için oldukça tatmin edici olacaktır. Bunun yanında güncellemeler de sürekli yapıldığından her gün farklı model görebilmeniz de mümkün olacaktır. Fazla geniş aralıklar bırakmadan düzenli olarak siteyi ziyaret etmeniz gözünüzden kaçan yeni ürün olmamasını sağlayacaktır.

Sitede lif, dantel ya da oya örnekleri gibi patik modelleri de çeşitliliği oldukça fazla olan modellerden. Modayeni sitesinde sıklıkla gezintiye çıkmanız, yeni modellerle oldukça çabuk bir araya gelmenize neden olacağı gibi patik, lif ya da oya örnekleri konusunda da kendinizi kısa sürede geliştirmenizi sağlayacaktır.