Önceki gece saat 01.00'de Diyarbakır 2'nci Hava Kuvvet Komutanlığı'nda hareketlilik yaşandı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'in Kandil'e yönelik operasyon açıklamalarıyla birlikte İnsansız Hava Araçları, Kuzey Irak sınırı ile Yüksekova, Çukurca ve Şemdinli sınır hattında uçuşlar gerçekleştirdi. Dün akşam alınan görüntüler hareket kontrol merkezine iletildikten sonra 8'inci Ana Jet Üs Komutanlığı'ndaki 'Pars Filosu'ndan önceki gece saat 01.00'de 4 adet F-16 ve 2 adet F-4 savaş uçağı peş peşe havalandı.

Gece görüş özelliği olan uçaklar, PKK'nın üst düzey yöneticilerinin de kaldığı Kandil başta olmak üzere Hinere ve Hakurk'u bombaladı. Belirlenen hedefler vurulurken, bombardıman yaklaşık bir saat sürdü.

Kazan'dan obüs sesleri yükseldi

Hakkâri'nin Çukurca ilçesine bağlı Kazan Vadisi'nde iki gün önce başlatılan operasyonlar devam ediyor. Işıklı ve Kavuşak bölgelerinde konuşlu sınır birliklerinden Kazan Vadisi'nde belirlenen bazı bölgelere yoğun obüs atışları yapıldı.

Kazan Vadisi'nin, terör örgütü için ikinci bir Kandil hükmünde olduğu ve çok sayıda teröristin barındığı belirtiliyor. Güvenlik birimleri, son operasyonla terör örgütünün kış üslenmesine girmeden bölgeden temizlenmesini hedefliyor. Kazan Vadisi'nde operasyon yürüten güvenlik birimlerinin Bolu ve Kayseri'den gelen özel eğitimli birliklerden oluştuğu ve bunlara Bordo Bereliler'in eşlik ettiği öğrenildi.

Sabah-Zaman