Rusya Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in de katıldığı tatbikatların bu aşamasında "Askerlerin saldırıyı geri püskürttükleri, birliklerin saldırıya geçişini düzenledikleri ve rakibin önemli birliklerine son darbeyi vurdukları"belirtildi.

Ana aşamanın sona ermesine özel olarak "Tsugol" poligonunda Doğu Askeri Okrugu ve Merkez Askeri Okrugu’nun askerleri ile Çin ve Moğolistan’ın birliklerinin geçidi düzenlendi ve askeri araçlar sergilendi.

Tatbikat esnasında Rusya savunma anlamında tüm hünerlerini gözler önüne serdi. Putin tatbikatı, hemen yanında oturan Türk kökenl, Savunma Bakanı Sergey Şoygu ile birlikte dikkatle izledi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından 2012 yılında Savunma Bakanı olarak atanan Sergey Şoygu, Tuva Türklerinden... Rusya'da Türklerin yaşadığı Tuva bölgesinde, Tuvalı bir baba ve Rus bir annenin çocuğu olarak dünyaya gelen Şoygu, Savunma Bakanlığı'ndan önce 21 yıl boyunca aralıksız olarak Acil Durumlar Bakanlığı görevinde bulundu.Haber7