2011 Dünya Güreş Şampiyonası'nda grekoromen stil 120 kiloda Rıza Kayaalp, Kazak rakibini yenerek finale yükseldi.

2011 Dünya Güreş Şampiyonası'nın 2. gününde grekoromen stil 84 kiloda Nazmi Avluca Çek rakibini 2-0 mağlup ederek yarı finale yükseldi.

Sinan Erdem Spor Salonu'nda düzenlenen şampiyonada, Çek Artur Omarov'u üstün bir güreşten sonra 2-0 (2-1, 1-0) mağlup eden Avluca, yarı finale yükselerek 2012 Londra Olimpiyatları'nda mücadele etme hakkını elde etti.

SAKAT SAKAT MÜCADELE ETTİ

Karşılaşmaya gelirken sol ayağındaki sakatlık nedeniyle yürümekte dahi zorlanan Nazmi Avluca, büyük bir özveri göstererek çeyrek final maçını kazandı.

Daha önce 2 kez şampiyon olan ve 3. dünya şampiyonluğunu elde etmek isteyen Avluca, maç boyunca zaman zaman sakatlığı nüksetmesine rağmen yaptırdığı tedavinin ardından karşılaşmaya devam ederek Çek rakibini mağlup etmeyi başardı.

NAZMİ FİNALE ÇIKAMADI

Sinan Erdem Spor Salonu'nda düzenlenen şampiyonada, yarı finale kadar başarılı maçlar çıkaran Nazmi Avluca sakatlığı nedeniyle Polonyalı Damien Janikowski karşısında varlık gösteremedi. İlk devreyi 4-0, ikinci devreyi de 2-0 kaybeden Nazmi Avluca, hayal kırıklığı yaşadı.

Çeyrek finaldeki Çek rakibini, sakatlığına rağmen mağlup eden Nazmi Avluca, yarı finalde aynı başarıyı gösteremedi. Sol ayağındaki sakatlığı nedeniyle Polonyalı Janikowski karşısında zorlanan Nazmi, rakibinin ataklarına bu nedenle yanıt veremedi.

2012 Londra Olimpiyatları'na katılma hakkını elde eden Nazmi Avluca, bronz madalya mücadelesi yapacak.

AA