29 Eylül Pazar günü Rusya’nın Sochi kentinde yapılan Rusya GP bir çok dramatik olaya sahne oldu.

Cumartesi günü Ferrari’nin genç yıldızı Charles Leclerc 1:31.628 ile pole pozisyonunu kazanarak ilk sıraya yerleşmişti.

22 Eylül Pazar günü yapılan Singapur GP öncesi Ferrari’nin araç için geliştirdiği güncellemelerin etkisini gösterdiği belli oluyordu.

Saat 14.10’da start verilen Rusya GP’de C. Leclerc’in takım arkadaşı 4 kez dünya şampiyonu Sebastian Vettel ilk virajda Charles Leclerc’i geçerek ilk sıraya ulaştı.

 

rusya gp ile ilgili görsel sonucu

 

2. tur ardından takım telsizinden Sebastian Vettel’e takım arkadaşına yerini vermesi konusunda defalarca ikaz yapılmasına rağmen Sebastian Vettel önce arayı açmak istediğini söyledi. Ardından rakibine yer vermeyeceğini ve kendisini geçmek istiyorsa bunu pist üzerinde geçiş yaparak yapması gerektiğini söyledi.

Rusya GP öncesi ikili arasında takımın katkısıyla bir anlaşma yapıldığı ve Sebastian Vettel’in ilk tur sonrasında yerini Charles Leclerc’e vermesi gerektiği ancak Sebastian Vettel’in bu anlaşmaya uymadığı düşünülüyor.

Yarışın 28. Turunda Sebastian Vettel’in motor arızası yaşaması sonucunda takımdan gelen uyarıyla pistin kenarına aracını konumlandıran Sebastian Vettel, pistte güvenlik aracı girmesine neden oluyor.

Güvenlik aracı periyodunda Charles Leclerc Mercedes’lerin kendisinden önce pit yapmaları sayesinde 3. lüğe düşüyor.  

İtalyan takım bir kez daha strateji hataları yaparak kazanma potansiyeli oldukça yüksek olan bir yarışı daha Mercedes takımına hediye ediyor.

Sebastian Vettel’in bu hafta Ferrari ile kontratını iptal edebileceği iddaları da var.

rusya gp lewis hamilton ile ilgili görsel sonucu

 

 

CİHAN DEMİR'İN TÜM YAZILARI İÇİN BURAYA TIKLAYIN