Dünya Tekvando Poomse Şampiyonası'nda Milli Takım, ilk altın madalyasını elde etti.

Özbekistan'ın başkenti Taşkent'te başlayan şampiyonada milli sporcu Mustafa Yılmaz 1. Master Bay kategorisinde altın madalya elde ederek, Poomse Milli Takımı'na ilk madalyasını kazandırdı.

Konuyla ilgili konuşan Yılmaz, uzun bir maratonun ardından dünya şampiyonasında altın madalya kazanmanın sevindirici olduğunu ifade ederek, bu şampiyonluğu Türk milletine ve şehit ailelerine armağan ettiğini söyledi.

Yılmaz, yarın da senkron kategorisinde yarışacağını ve bu kategoride de çok iddialı olduklarını ifade ederek, "Yarın da ülkemizi en iyi şekilde temsil ederek, İstiklal Marşımızı çaldıracağız ve bayrağımızı göndere çektireceğiz" diye konuştu.

Dünya Tekvando Poomse Şampiyonası'ndaki ilk altın madalya ile ilgili olarak açıklama yapan Tekvando Federasyonu Başkanı Dr. Metin Şahin, "Ata yurdu Özbekistan'da şampiyonluk yaşamanın çok sevindirici" olduğunu vurgulayarak, amaçlarının takım olarak da şampiyonluk olduğunu belirtti.

Şampiyonaya Türkiye, teknik direktör Seyfullah Kim Doman, antrenörler İsa Şahin, Yaşar Erbil, Ramazan Doğdu, Hülya Pevin Birol, Veysel Düşüçukur, Numan Fırat ve Mehmet Örkan yönetiminde 20 sporcuyla katılıyor.