Meclis Genel Kurulu yaşanan terör olaylarının ardından olağanüstü toplandı. Genel Kurul'a daha önce yemin töreni ve Meclis Başkanı seçimi için gelen AK Parti'nin yeni milletvekili Uğur Işılak salonda kısa bir süre uyuyakaldı. Bu fotoğrafın sosyal medyada geniş yer bulması üzerine Işılak ikinci kez açıklama yaptı. Işılak, açıklamasında Bülent Arınç'ın 'Bir kadın olarak sus' açıklamasına da destek verdi.

Işılak sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, insanın en masum hallerinden biri olan uyurkenki halininin linç kampanyasına çevirmek istenildiğini belirtirek "İfira atanlar dönüşü olmayan bir günah ve haysiyetsizlik çukurunda boğuldular" dedi. Işılak'ın açıklaması şöyle:

"Keşke uyusalardı da..."

Evet uyuyakalmışım. Toplam 10 veya 15 saniye... Bazen yolculuklarda, bazen misafirlikte, bazen hastanede beklerken böyle uyuklamalar olur. Bu da insanın en doğal ve aynı zamanda en masum hallerinden biridir. Masum hallerinden diyorum, çünkü insan uyuduğunda “dedikodu" yapamaz, “gıybet" edemez, “iftira" atamaz. Benim uykumdan dolayı gıybet ve iftira batağına düşenler, keşke uyusalardı da böyle dönüşü olmayan bir günah ve haysiyetsizlik çukurunda boğulmasalardı.