Aslanlar kendi tarihini yazana kadar, avcı hikayelerine inanmak zorunda bırakılmıştık. Lakin zaten avcı hikayelerine asla inanmamıştık.  Ne mutlu bize ki, artık aslanlar kendi tarihini yazabiliyorlar.

20 gün önce önce meydana gelen paralel örgüt darbe girişimi bütün vatan ve memleket aşıklarının tek yürek olmasıyla engellenmiştir. Bu zafer milletimize mübarek olsun. Allah vatanımızdan, milletimizden ve özellikle şehitlerimizden razı olsun. Mekanları cennet olsun. Gazilerimize de acil şifalar diliyorum.

Yüce Allah'a şükürler olsun ki, vatan hainleri emellerine ulaşamadılar. Emellerine diyorum çünkü onların ancak emelleri olur. Onların davası olmaz, saplantıları olur, onların stratejisi olmaz taktiği olur, onların mantıklı ve vicdanlı işleri olmaz takiyeleri olur. Onların hileleri olur. Tuzakları olur. onların vatanı olmaz, onların sağa sola kaçıştıkları  ve sığındıkları ülkeleri olur.

 Bu kana susamış ,vatan üzerine hain emelleri olan kişilerin islamiyete hizmet ettiğini iddia edenlere, “islamiyete hizmet, ancak ve ancak islami ilkere ve ahlaka uygun bir şekilde gerçekleşir, kurumlara sızmayla, devlet içinde devlet olmayla, soruları çalarak dağıtmayla, Cia ve Mossadla kirli ilişkiler kurarak, dinlerarası diyalog safsatalarıyla olmaz derdik. Çünkü soruları çalarak asker olan bir kişi vatanı savunamaz, soruları çalarak hakim olan kişi adaleti sağlayamaz, soruları çalarak öğretmen olan vatan nedir öğretemez, soruları çalarak memur olan kişiler bu vatana hizmet edemez.

 Bize kızarlar , pensilvanyadaki kan içici örgüt başı fetö ağzından takiye yaparlar ve “vardır bildiği” derlerdi. halbuki hikmetinden sual olunmayan bir ve tek olan yüce Allah'tır. İslamiyete  hizmet ancak müslümanca olur, müşrikçe olmaz.

Başta Pensilvanyadaki terör örgütü başı fetönün ve fetö örgütünün diğer unsurlarının olmak üzere yurt dışında fetöye çalışan bütün kişilerin ve kurumların uluslar arası anlaşmalar gereği Türkiye'ye iadesi şarttır. Ayrıca fetönün uluslarara

 sı teröristlerin listesine eklenerek arama emrinin uygulanması elzemdir. Fetönün, başta Türkiye olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki Türk ve müslüman kamuoyunun  talebi doğrultusunda Türkiye'ye iade edilmesi ve akabinde idam edilmesi gerekmektedir. idam cezası vatan hainlerine başta fetö olmak üzere uygulanmalıdır. bu hainlerin işledikleri cinayetler ve suçlar saymakla bitmez. Piyon oldukları her hallerinden belli. Yapacakları her hamleyi boşa çıkartacak yeryüzündeki en büyük unsur milli irademizdir. Allah korusun darbe olsaydı Türkiye 50 yıl geri giderdi demek durumu anlatmakta kifayetsizdir.

 Çünkü ALLAH korusun böyle bir cinayet gerçekleşseydi,  ülke bin yıl geriye giderdi. bin yıl önce yani 1016 yılında Anadolu'ya tam olarak girememiştik. Amaçları Türk milletini, müslümanları bu vatandan sürgüne göndermek , çeşitli silahlı güçleri Türk milletine karşı silahlandırarak iç savaş çıkarmaktı. Sonra Allah korusun Suriye, Irak ve Mısır gibi ülkelerin durumuna düşebilirdik. Lakin bunu başaramadılar ve başaramayacaklar. Devlet- sivil dayanışması ile muhafaza altına alınmış olan milli irade ve milli bütünleşme ile sosyolojik açıdan  Dünya'daki en büyük buluşu biz gerçekleştirdik. Şimdi uluslararası kamuoyuna bu durumu demokrasinin kalesi bir ülke olarak anlatmamız gerekir ve dünyadaki insanlık namına olumlu gelişmelerin öncüsü biz olmalıyız. Ulusal medya hain darbe girişiminde milletimizin yanında olarak nasıl önemli bir rol üstlendiyse, uluslararası medya ve haber kaynaklarını da Türkiyemiz yararına kullanabiliriz.

 Şuna inanmalıyız ki, bu milli başarı bütün dünya milletlerine ilham kaynağı teşkil edebilir. artık kendi ülkesi adına umutsuzluğa kapılan ve ülkesini darbesever zorbalara kaptıran milletlerde bir uyanışa vesile olabilir.

 Artık Türkiyemizin önü çok açık; teknolojide, bilimde, ilimde, ekonomide, edebiyatta, sanatta ve demokraside çok daha büyük atılımlara hazırız.

 Bazı kanı bozuk hainler, Türkiyeyi uluslararası kamuoyunda hedef göstere dursun, bizim onlardan daha çok çalışıp  planlarını bozmamız gerekir.

Şunu net bir şekilde ifade edebiliriz; Aslında biz bu birlik ve beraberlik ruhuna yeni erişmedik, kökü binlerce yıl öncesine dayanan tecrübeli ve anlamlı muvahhid bir karakterle bütünleştik.  Türkiye'nin 15 Temmuz'da ve akabinde geliştirdiği birlik ve beraberlik hamlesi büyük bir milli başarıdır. İnsanlık namına da, evrensel beşeri ve ahlaki değerler birikimine de yaptığımız büyük bir katkıdır. Terör örgütünün Darbe girişimine karşı yapılan milli hamle, ekonomide, sanatta, iç ve dış politikada, teknolojide ve mimaride ivmesini artırarak devam edecektir. Şu an meydanları yüreğiyle kavrayan, milli birlik ve beraberliğe canını adamış milyonlarca vatandaş şereflendirmektedir. Kundaktaki bebeği ile gelmiş aileler, 80-90 yaşındaki muhterem pir-i faniler, gençler, orta yaşlılar, her milletten, her mezhepten ve her meslekten insanlar var. Milli Ruh var. 7 yaşında bayrağıyla meydanlarda büyüyen çocuklar arasından geleceğin nice ilim adamları, doktorları, mimarları, mühendisleri, polisleri, askerleri, öğretmenleri, iş adamları, işçileri, çiftçileri ve sanatçıları var. Dua dua büyüyen, ümit ümit işlenen, emek emek yeşeren filizler fidanlar ve yürekler var.

Bu vatanın düşmanları Allah ve vatan aşkıyla bayrak olan milli ruhu asla anlayamayacaklar belki de... Zaten anlasalar bu küstahlığa ve bu hainliğe cüret edemezlerdi. Çanakkale'de de anlamadıklarından yenilmişlerdi. Kutu'l Amare'de de, Mohaçta da, Kosova'da da, Varna'da da, Niğbolu'da da, Malazgirt'te de, Bedir Savaşında da anlamamışlardı.

Vatan, millet ve din düşmanları bu milli ruhun ve şuurun mahiyetini tam tespit edemediklerinden milli ruhun içindeki millilik duygusuna yönelik algı operasyonları yaptılar, milli şuurun içindeki de şuura yönelik saldırılarda ve illüzyonlarda bulundular. Allah'a şükürler olsun ki yine de başaramadılar! Çünkü ruha dokunmak eğer ruhumuzla bağlarımızın kaynağı sağlamsa; suni telkinlerle, gıdalara katkı maddesi koymakla, güvensizlik ortamı oluşturmakla, yalan haberlerle, dezenformasyonel dizilerle, filmlerle, takiyelerle ve nifaklarla mümkün değildir. Yüce Allah secde suresinin 9. Ayetinde şöyle buyurmaktadır:SECDE-9: “Sonra(ALLAH) onu tamamlayıp şekillendirmiş, ona kendi ruhundan üflemiştir. Ve sizin için kulaklar, gözler, kalpler yaratmıştır. Ne kadar az şükrediyorsunuz!)

Ruhumuzda ALLAH nuru olduğu müddetçe bizi yenemeyecekler. Kaleyi içten yıkmaya çalıştılar ama  onlar zaten hiç bir zaman kalenin içinde olmadılar ki, hep sur dibinde göz kırptılar düşmana ve zor zamanda döndüler arkalarını bu millete.

Bir nevi küresel satranç oyunu söz konusu. Uluslararası ilişkiler disipliner sisteminin temel aktörleri bilindiği üzere devletler, Uluslararası örgütler(BM,Nato, AB vs.)ve çok uluslu şirketler idi şimdiye kadar. Artık küresel terör örgütlerini de Uluslararası belirleyici aktörler arasında saymak mümkündür. Gelgelelim ki, bu aktör evrensel insan hakları beyannamelerine ve diğer hukuki mevzuatlara aykırı olduğundan dolayı hukuki olarak geçersiz ve gayrımeşrudur. Bu tür terör örgütleri fiili olarak da etkisiz hale getirilerek Dünya çatışmalardan, savaşlardan ve hastalıklardan arındırılmalıdır. Şimdiye kadar çeşitli terör örgütlerine karşı en büyük ve en uzun mücadeleleri veren  ülke Türkiye, en etkili mücadeleleri veren millet de Türk milletidir. Yüz yıldır nerdeyse her aileden en az  bir kişi teröristler tarafından şehit ya da gazi edilmiştir. Yani neredeyse bütün terör örgütleri Osmanlı İmparatorluğu'nun ve mirasçısı Türkiye Cumhuriyetinin bütünlüğünü parçalamaya yöneliktir.

Gelgelelim ki, bölgesel terör örgütleri küresel terör örgütleri haline gelmiştir ve sadece Türkiye'yi değil, bütün dünyadaki istikrarı, demokrasiyi, esenlik ve sıhhat duygusunu tehdit etmektedir.  İnsanlığa yönelik bu tehdidi bertaraf edecek unsursa insani ve demokratik değerlerdir. Demokrasinin ise en güçlü olduğu ülke Türkiye'dir. Çünkü başka hangi millet canını ortaya koyarak ve tek yürek olarak  demokrasisini böyle içten savunmuştur ki? Demokrasi için en büyük bedelleri ve emekleri sarf eden Türkiye Cumhuriyeti evrensel huzuru tesis edebilecek tarihi, ekonomik, jeopolitik, demografik ve siyasi birikime sahiptir.

Yani terörizm tanımı, yorumu, antitezlerini ve terörizm nasıl sona erdirilir gibi sorunsalların çözüm üretim noktası konusunda en birikimli millet yine Türk milletidir. Sadece devlet bazında değil, birey bazında da teröristlere karşı aktif ve rasyonel reaksiyonlar geliştirebilen tecrübeli bir milletiz. Küresel terörizmi ve bölgesel terörizmleri etkisiz hale getirebilecek bir mekanizma kurulacaksa bu konuda dünyayı her zaman uyaran ve teröristlerin en fazla hedefi olan Türkiye Cumhuriyeti bunun öncüsü olmaya namzettir. Bundan sonra dünyada insanlık namına olumlu gelişmeler yaşanacaksa bu inşaAllah Türkiye Cumhuriyeti öncülüğünde gerçekleşecektir.