Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Feyyaz Uçar, futbolcular ve yöneticiler, Keçiörengücü ile oynanan ve 1-1 sona eren maçın ardından gelen şampiyonluğu doyasıya kutladı.

Malatya İnönü Stadı'ndan otobüslere binen futbolcular, taraftarların oluşturduğu konvoy eşliğinde, Malatya Büyükşehir Belediyesi yanında bulanan miting alanında düzenlen kutlama programına katıldı.

Malatya Valisi Süleyman Kamçı, burada yaptığı konuşmada, iktidarıyla muhalefetiyle burada olduklarını söyledi. Kamçı, "Spor deyince iktidarıyla, muhalefetiyle tek yumruk oldular. Bugün sizlerle beraberler" dedi. 

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır da emeği geçen herkese teşekkür ederek, "Herkesi kutluyorum. İnşallah Süper Lig hedefimiz olacak. Bütün Malatyalıları tek yürek olmaya davet ediyorum" diye konuştu. 

Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek ise takımın PTT 1. Lig'e yükselmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederek, bundan sonraki hedeflerinin Süper Lig'e çıkmak olduğunu kaydetti. 

Havai fişek gösterisinin yapıldığı kutlamada, aralarında Selahattin Alpay ve Çılgın Sedat'ın da bulunduğu bazı sanatçılar konser verdi.

Yoğun yağmur altında gerçekleşen kutlamaya, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba da katıldı.